Přípravy na výstavbu nového plaveckého bazénu pokročily. Město Plzeň už zná vítěze architektonické soutěže, bazén na Borských polích bude projektovat plzeňská firma AVE architekt.

Po projednání výsledků v zastupitelstvu města začne vedení Plzně jednat s vítězem o pořízení kompletní dokumentace pro tuto stavbu. Podle plzeňského primátora Pavla Šindeláře by mohl nový bazén na Borských polích stát do pěti let. Sloužit bude plaveckému klubu, záchranářům i veřejnosti. „Stavební povolení by mohlo být vydáno do tří let, další dva roky by pak měla trvat samotná výstavba bazénu. Nový plavecký bazén nahradí zastaralý bazén v Kozinově ulici, který provozuje SK Radbuza Plzeň, a který je dlouhodobě ve špatném technickém stavu. Na základě dohody s plaveckým klubem připadne areál v Kozinově ulici včetně budov městu Plzni za symbolickou jednu korunu. Součástí dohody je, že SK Radbuza bude moci využívat nový bazén,“ řekl primátor.

Do Drnového potoka v Klatovech uniklo velmi nebezpečné mořidlo, zabilo ryby.
Za zamoření několika řek jedem dostala firma pokutu jen v řádech desetitisíců

Budoucnost areálu, ve kterém se dnes starý bazén nachází, není v tuto chvíli jasná. Podle náměstka pro ekonomiku Davida Šloufa má město několik možností, jak jej využít, přičemž co přesně zde vznikne zatím není definitivní.

Nový plavecký areál, který bude stát v těsném sousedství Západočeské univerzity a jenž bude dostupný tramvají, bude podle Šindeláře tvořit bazénová multifunkční a relaxační plavecká hala s venkovními bazény, sportovišti a rekreační plochou. Součástí budou také skluzavky, restaurace či wellness.

Do architektonické soutěže bylo přihlášeno celkem 15 návrhů. Zvítězil návrh Václava Ulče staršího a mladšího a Barbory Červeňové. Podle odborné poroty vítězný návrh mj. respektuje urbanistické vazby v okolí a hlavní vstup orientuje na zastávky MHD.

Festival nového divadla a performance.
Festival Nastevřeno přinese v Plzni divadlo, tanec, performance i výtvarné umění