Přesně na tyto otázky má odpovědět průzkum dopravy, který se ve městě uskutečnil včera a který má zmapovat dopravu po otevření dálničního obchvatu.

„Průzkum jsme prováděli metodou záznamu státních poznávacích značek na jednotlivých vstupech a výstupech do a z města. Zvolili jsme celkem 24 stanovišť na silnicích první a druhé třídy a na vybraných silnicích třetí třídy,“ popsal organizátor průzkumu Jiří Psůtka.

Pro průzkum byla zřízena také kontrolní stanoviště, na kterých byl zaznamenáván počet vozidel ručním čárkováním. „Tato stanoviště byla na dálničním obchvatu u Letkova, na Domažlické třídě a také na Rokycanské třídě u obchodního domu Tesco,“ vysvětlil Psůtka.

Dopravní průzkum zadala odborné firmě Správa veřejného statku města Plzně. Výsledky průzkumu budou k dispozici koncem května. K jakým účelům budou využity, ale zatím není jasné. „Rozhodneme se podle toho, jak budou výsledky sledování dopravy vypadat. Nevylučuji, že bychom je mohli využít ke zpracování případných návrhů,“ informoval vedoucí Úseku koncepce a dopravního inženýrství plzeňského magistrátu Ondřej Vohradský.