Biskup František Radkovský 

Při setkání odpůrců pochodu na Anglickém nábřeží řekl, že je třeba nejen protestovat proti rasovému násilí, ale také zabránit tomu, aby nenávist přeskočila i mezi běžné občany. „Naopak je třeba Romům pomáhat, aby měli stejnou startovací čáru jako my," řekl biskup na demonstraci proti extremismu. Poznamenal, že na severu Čech a v Českých Budějovicích dokázala nenávist proniknout mezi obyčejné lidi a že není nic horšího. „To, co se děje v Sýrii a v Egyptě, kde na to doplácejí nevinní lidé, má být pro nás varování a nesmíme to dopustit. „Dá se proti tomu hodně dělat, ale ne nenávistí a ne likvidací," prohlásil. 

Romové a aktivisté proti pochodu

Roman Tišer: „To, co tady provádí extremisté, je strašné. Přišli jsme vydat nesouhlas extremismu a rasismu. Hlásají, že Romové nepracují, ale nejsme všichni stejní. Já pracuji ve stavebnictví, uživím se. Pocit z toho, co se tady dnes děje, je špatný. Vrátili jsme se o 60 let zpět, do válečné doby. Viděl jsem z ní spoustu dokumentů a doufám, že se nevrací nacismus a to zlo."
Martin Marek, aktivista:
Lidé v Plzni ukázali, že neonacisté tu nejsou vítáni. Poděkování všem, kteří se zúčastnili občanského protestu v Plzni. Velký respekt všem, kteří v sobě našli osobní odvahu a pokusili se vlastními těly nenásilně zablokovat trasu pochodu. Mezi odvážnými byl nemalý počet žen. Podařilo se nám pochod nenávisti zdržet a část jeho účastníků přitom odešla domů. Díky za naději, že něco má smysl i tehdy, když nevíme, jak to dopadne.

Účastníci protiromského pochodu

Tomáš Ortel, kapela Ortel:
„Jde o dojení sociálního systému menšinou, její mentalita překračuje meze slušnosti."
Účastnice pochodu:
„Nesouhlasím s organizátory pochodu ve všem a je smutné, že to vedou právě oni, že člověk nemá bohužel zastání jinde."
Naděžda H., přijela z Dobřan
„Žili jsme dřív v Plzni v Karlově ulici mezi Romy a bylo to strašné. Věčně vykradené sklepy, neskutečný bordel, křik. Pochod jsem přišla podpořit i se dvěma dcerami."
Marek Vadel, 30 let, Plzeň, pochodu se zúčastnil i s dvouletým synem 
v kočárku a přítelkyní.
„Romové tu mají větší pravomoce než my. Byl jsem odsouzen za údajné znásilnění Romky, feťačky a bezdomovkyně. Český soud věří víc jí," řekl.
Tomáš, 19 let, Plzeň
Já jsem měl štěstí, protože jsem si vybral dobrý obor a odmaturoval jsem, mám naštěstí práci. Moje přítelkyně dělá na poště. Vidím, že důchodci dostanou pár tisícovek a jaké ohromné částky dostávají Romové.