Během pošmourných, deštivých a chladných dní, v jejichž duchu se nesla většina července, všichni čekali na oteplení, které přišlo až nyní.

Teď provozovatelé doufají, že se lidem bude do vody chtít a pomohou jim zachránit tržby.

Podle Jaroslava Hyneše začala koupališti v Tlučné sezona vlastně až před dvěma dny. „Přizpůsobujeme se počasí, takže jsme měli otevřeno několik dní v červnu, ale v červenci podmínky pro koupání zatím vůbec nebyly. Letos je to zatím opravdu špatné," tvrdí Hyneš. „Uvidíme, jaký bude srpen," dodává s tím, že tlučenské koupaliště je nyní v plném provozu. „Naštěstí lidé začali chodit, jakmile se udělalo lépe," potvrdil včera.

O něco lépe je na tom podle starosty Jiřího Davídka koupaliště v sousedních Nýřanech, které je letos otevřeno poprvé po důkladné rekonstrukci. „Od 1. června areál navštívilo zhruba 4200 lidí, což je číslo velice podobné předchozím letům, a letošní výtěžek je 170 tisíc korun, tedy necelá polovina loňského. Spoléháme na to, že v srpnu má být lépe a lidí přijde dost," uvedl starosta.

V dobřanském koupacím biotopu Kotynka, jehož návštěvnost v červnu trhala rekordy, byli podle pokladní Karolíny Tothové v chladnějších dnech k vidění hlavně plavci, kteří si před sezonou zakoupili permanentky a teď je zužitkovávají. „Na začátku měsíce, když byla velká vedra, jsme tady měli denně více než 900 lidí, to bylo opravdu hodně," řekla Deníku Tothová s tím, že se už na Kotynku vydali i jiní návštěvníci než ti s permanentkami. „Vždycky, když se oteplí, jim chvíli trvá než přijdou. Čekají, až se voda trochu ohřeje," míní pokladní.

Nevlídné počasí ubralo také návštěvníky venkovního bazénu plaveckého areálu v Plzni na Slovanech. Podle ředitele areálu Tomáše Kotory však zbytečně. „Náš venkovní bazén je totiž vyhřívaný na 22 stupňů Celsia, což bohužel málokdo ví. I když není vyloženě teplo, lidé se v něm bez problému koupají a plavci v něm trénují," konstatuje Kotora.

Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu má počasí plavcům a plaveckým areálům tento týden přát. Nejvyšší denní teploty se mají až do neděle pohybovat kolem třiceti stupňů, ovšem ke konci týdne a obzvláště o víkendu lze očekávat přibývání oblačnosti a bouřky.