Hledaná žena se vydávala za své dvojče

Strážníci ze stanice Územně strážní služby  v pátek zajistili a předali policistům 34letou ženu.  Ta se až do té doby úspěšně vyhýbala spravedlnosti. Policisté po ní pátrali více než rok.  Při kontrole ve Wenzigově ulici strážníkům žena nepředložila žádný doklad totožnosti a vydávala se za svoji sestru, s níž  jsou údajně jednovaječná dvojčata. Jenže strážníky neoklamala. Hlídka ji předvedla  na policejní oddělení, kde vyšla najevo její skutečná totožnost, k níž se žena nakonec přiznala.

Ztratil peněženku, ani o tom nevěděl 

Pořádně překvapený musel být 49letý Plzeňan, kterého ve čtvrtek dopoledne telefonicky kontaktovala městská policistka a sdělila mu, že poctivý nálezce odevzdal  na  služebnu ve Skvrňanech jeho peněženku, ve které měl kromě dokladů  i finanční hotovost přes 9 tisíc korun.  O ztrátě peněženky do té doby muž totiž  nevěděl. Městské policistce se telefonní kontakt  na muže podařilo zjistit přes  sociální síť. Vlastník peněženky si  přišel brzy svůj majetek na služebnu strážníků vyzvednout.  Velké poděkování  patří zároveň 76letému nálezci, který peněženku našel ležet na chodníku a předal ji strážníkům.

Řidič pod  vlivem alkoholu s nabouraným vozidlem 

Strážníky městské policie zaujalo  v sobotu časně  ráno v Sukově ulici osobní  motorové vozidlo Renault jedoucí do Folmavské ulice. Řidič jel velmi pomalu, vozidlo  vydávalo nepřirozené zvuky  a mělo rozblikaná směrová světla.  Podezřelé vozidlo se strážníci rozhodli zastavit  a brzy pojali podezření, že řidič  s vozidlem opustil místo dopravní nehody. Nasvědčoval tomu technický stav vozidla. Poškozené pneumatiky a rozbité přední světlo. 30letý muž nebyl schopen při kontrole předložit doklady potřebné k řízení vozu. Přivolaní policisté provedli u muže dechovou zkoušku s výsledkem 2,01 promile  a případem se dále zabývají.

close Za zásahu plzeňských strážníků. info Zdroj: MP Plzeň zoom_in Za zásahu plzeňských strážníků.

Konflikt mezi řidičem a cestujícím  v autě, řidič měl ohrozit přecházející na ulici 

Plzeňští policisté se zabývají případem  32letého muže. Ten je podezřelý, že řídil vozidlo pod vlivem omamných a psychotropních látek. Hlídka si vozidla, které měl  řídit,  všimla v sobotu vpodvečer  na Americké třídě. Stálo zaparkované  na chodníku, uvnitř byl  vidět  hektický pohyb a kývalo se ze strany na stranu.  Když hlídka k vozidlu přistoupila, celá osádka vůz opustila a začala se vzájemně osočovat. Řidič nařkl  spolujezdce, že jej napadl.  38letý muž  jako vysvětlení  uvedl, že řidič před chvíli během jízdy ohrozil několik osob přecházejících po přechodu v Prokopově ulici a obvinil 32letého muže z jízdy pod vlivem omamných a psychotropních látek.  Přítomnost drog v těle potvrdil provedený test, který byl pozitivní na metamfetamin. Celou záležitost si k dalšímu šetření převzali policisté ČR.

MP Plzeň