První z čekajících na místo dorazila už ve tři čtvrtě na pět. „Doufala jsem, že se nenajdou nadšenci, kteří by zde čekali už od půlnoci," říká Zdeňka z Dobřan, k níž se další lidé začali přidávat kolem šesté hodiny. Mezi nimi byl i Plzeňan Dan Soutner, který se na čekání vybavil nejen židlí, ale také kytarou. Především první část fronty si tak několikahodinové čekání krátila zpíváním Nohavicových písniček.

Ve stejnou dobu jako na náměstí Republiky se otevřel také předprodej lístků na pokladně v Měšťanské besedě. V devět hodin zde fronta vedla téměř až na roh s Jungmannovou ulicí. „Dorazili jsme chvíli po osmé. Tou dobou zde byla výrazně kratší fronta než na náměstí, a tak stojíme tady," popisuje čekací taktiku Markéta Kvapilová. Situaci nepodcenila ani rodina Terezy Vodičkové. Zatímco mladá žena už od šesti hodin čekala u infocentra, její otec se zařadil do fronty u Měšťanské besedy.

Každý z čekajících mohl zakoupit pouze šest vstupenek. Ty poslední našly své majitele minutu před čtvrt na dvanáct. Téměř stovka lidí odešla z předprodeje na náměstí s nepořízenou. Na oba koncerty bylo v prodeji dohromady 1228 lístků.

Nohavica v Plzni vystoupí s více než dvouhodinovým programem po více než třech letech, koncerty se uskuteční 24. a 25 listopadu.