Na mnoha místech zasahovali hasiči, kteří odstraňovali popadané stromy či čerpali vodu. Zasažené byly především vesnice na jižním Plzeňsku. Útušice zaplavily nánosy bahna valící se z okolních polí. Hasiči zde museli odklánět dopravu z kruhového objezdu na okolní místní komunikace.

Zasahovali zde jednotky dobrovolných hasiči z Útušic, Štěnovic, Robčic a hasiči ze stanice Plzeň Slovany. Čistit komunikaci a odklízet bahno pomáhalo i spoustu místních obyvatel,“ řekl mluvčí hasičů Petr Poncar.

Odklízení bahna trvalo až pozdě do noci. „Tímto všem dobrovolníkům z řad občanů moc děkuji a samozřejmě hasičům,“ řekl starosta Útušic Václav Fink.

Druhá vlna prudkého deště měla za následek zaplavení kruhového objezdu v centru obce, přilehlé komunikace a chodníky v této oblasti velkým množstvím bahna.

„Je štěstí, že voda a bahno nenatekly nikomu do do domu a nezaplavily se sklepy. Přestože máme dům kousek od místa, tak problém byl pouze na veřejném prostranství,“ řekl Jan Dolejš, který má dům kousek za kruhovým objezdem.

„Řeka tvořená vodou a bahnem se valila z polí, bylo tady asi patnáct centimetrů vody na silnici. My jsme tu zrovna nebyli, ale jedna paní z obce nám dala vědět, tak jsme hned přijeli vše zkontrolovat, “ popsal dále Jan Dolejš.

Výstrahy meteorologů před silnými bouřkami a přívalovými dešti platily do dnešního rána. V následujících dnech by již silné deště hrozit neměly.