Spojení běh a pivo si vyzkoušelo 149 běžců v rámci osmikilometrového běhu Pivnifest.cz Plzeň se startem a cílem v hospůdce U Pechtů. Limit byl stanoven na dvě hodiny.

Soutěžící museli na pěti stanovištích vypít pět malých piv. „Když jsem se po vypití piva rozběhl, bublalo mi v břiše a chtělo se mi krkat. Po třetím čtvrtém pivu mi ztěžkly nohy," popsal pocity po závodu Tomáš Keckstein, který osm kilometrů zvládl za 39 minut a skončil na pátém místě.

Někdo bral pivní běh jako recesi, jiní to vzali vážně. Aleš Sládek se zúčastnil závodu, aby si zjistil, za jakou dobu trasu zvládne. „Kvůli pivu neběžím. Beru to jako časový závod. Pravidelně běhám, týdně asi tak 20 kilometrů. Při běhu jsem pivo ještě nepil. Jsem spíš vinař, a tak se někdy stane, že pivo si nedám ani jednou týdně," povídal Sládek před startem.

V cíli zářil štěstím. „Pocity jsou parádní. Zvládl jsem to. Vyzdvihl bych organizaci celého závodu," řekl Sládek.

To běžkyně, která se představila jako Míša, nebrala běh vážně. „Běh byl taková vedlejší akce. Máme rádi pivo, a proto jsem se přihlásila do této jedinečné akce. První pivo byla trošku prekérka, ale pak už to šlo a bylo to na pohodu," popisovala.

Cestou prý počítala, jestli během spálí to, co vypije. „Přišla jsem na to, že asi ne," dodala s úsměvem dívka s tím, že za rok se zúčastní znovu.

Přípravu na včerejší závod vzala pěkně od podlahy. „Byla jsem v pátek a v sobotu v hospodě," přiblížila.

Závodníci se nezávisle shodli, že nejlepší pivo na trase čepoval pivovar Groll. „Ta dvanáctka byla dobrá," pochválila Míša.

Letošní běh Pivnifest.cz Plzeň vyhrál Jiří Bouchal. Na trati se objevil i hokejista Jan Schleiss, který skončil 22.