Střelecký klub, který má ve svých dvou oddílech (malorážní puška a brokovnice na asfaltové terče) třicet členů, byl založen v roce 1972. První mistrovský titul pro Pňovany vystřílel Josef Wiesner již v roce 1979. Do roku 1989 pňovanští střelci pod hlavičkou Svazarmu vystříleli ještě dva tituly a zatím poslední – devátý – pro změnu Josefův bratr Roman Wiesner získal na mistrovství AVZO ČR, které v roce 2008 organizovali právě střelci Pňovan. Mistrovský titul doma vybojovalo i střelecké družstvo Pňovan. Navíc od loňského června je Roman Wiesner držitelem skvělého osobního rekordu v libovolné malorážce – 599 bodů – který si vystřílel na krajském přeboru v Mladoticích.

„Naši střelnici jsme vybudovali svépomocí v roce 1981. Velkou výhodu máme v tom, že vlastníme autokemp a z finančních prostředků získaných jeho provozováním můžeme částečně podporovat sportovní činnost. Konkrétně z těchto peněz jsme v roce 2003 rekonstruovali areál střelnice. V současné době areál slouží nejen našim střelcům, ale i k organizování střeleckých soutěží včetně tradiční Velké ceny Pňovan a mistrovství ČR, které se zde naposledy konalo v letech 2007 a 2008,“ říká předseda AVZO Pňovany Ludvík Peikert.

Čest pňovanským sportovcům dělá i letecký modelář Jaroslav Tauer, který se v Českém poháru v letecké akrobacii již řadu let umísťuje na předních místech.

„Chtěli bychom, aby na současné výsledky navázala i mladá generace. Bohužel zatím se nám nedaří přilákat na střelnici mladé střelce. Velkým talentem je teprve třináctiletý Jiří Hauer, ale ostatní více času zatím věnují počítačům,“ posteskl si závěrem Ludvík Peikert.