„Velmi nás těší, že obliba stepu rok od roku vzrůstá, naše studio má v současné době více než 200 členů od 4 do 70 let,“ řekla Kamila Borovská, zakladatelka a choreografka Step by step studia. Neustále se zvyšuje také úroveň vystoupení, ti nejlepší z plzeňských stepařů dokáží obstát i ve světové konkurenci.

„Loňský rok byl pro nás velmi úspěšný, na listopadové mistrovství světa v Chorvatsku se probojovala nejpočetnější skupina v historii studia. Ve světovém finále soutěžilo 73 stepařů z Plzně. Byly to formace dětí, juniorů i dospělých, a i když nám medaile tentokrát o vlásek unikly, umístění nebylo vůbec špatné a znamená pro nás obrovskou motivaci do další práce,“ uvedla Kamila Borovská.

Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež Juniorfest připravil dvě projekce pohádky Krakonošovo tajemství pro české a slovenské rodiny ve Švýcarsku.
Filmový Juniorfest potěšil projekcí pohádky české diváky ve Švýcarsku

V rámci Večera plného stepu byly k vidění choreografie, které soutěžily právě na mistrovství světa, na programu bylo ale i mnoho dalších vystoupení.

V současné době stepaře zaměstnává především příprava 9. ročníku Plzeňského festivalu stepu, který se letos uskuteční 11. - 14. května. „Z pozvaných hostů bychom rádi opět přivítali vynikající stepařský a manželský pár Guillem Alonso a Roser Font z Barcelony. Poprvé zveme londýnskou hvězdu Avalon Rathgeb,“ prozradila Kamila Borovská.