„Začínáme v 17 hodin u andělíčka na náměstí Republiky,“ uvedla hlavní organizátorka akce Lucie Hemrová. Každoročními jarními a podzimními cyklojízdami spolek upozorňuje na to, že lidé na kolech a koloběžkách mají své místo i v městské dopravě.

A kudy vlastně povede letošní trasa? Cyklisté v pondělí vyrazí od andělíčka Riegrovou ulicí do sadů Pětatřicátníků, odkud zamíří do Smetanových a dále Kopeckého sadů až na Anglické nábřeží. Podél Radbuzy pak dojedou do Doudlevců, kde se vydají do kopce ulicí U Radbuzy, Harantovou a U trati, až přijedou na Belánku. Borskou ulicí pak dojedou až do Moving Station, bývalou železniční zastávku, která dnes slouží jako kulturní centrum. Zde také bude cíl.


„Tempo bude velmi poklidné, takže se mohou zúčastnit i rodiny s dětmi. Nezapomeňte na zvonky, trumpety a píšťalky a jiná rámusidla,“ směje se Hemrová s tím, že se jede za každého počasí.

V Moving Station bude vyjížďka zakončená tradiční hudební áfterpárty. „Tentokrát nám zahrají Kadé chim,“ upřesnila hlavní organizátorka.