Kraj tak dostal téměř 68 milionů korun, díky kterým opraví některé silnice druhé a třetí třídy. „Rada Plzeňského kraje schválila dodatek ke smlouvě se SFDI. Celková částka poskytnutá kraji z rozpočtu SFDI na rok 2021 se tak zvýší z původních 333 582 000 korun na 401 450 000 korun,“ informoval mluvčí kraje René Zeithaml s tím, že peníze získá Správa a údržba silnic Plzeňského kraje.

Jan Hájek z Jezné na severním Plzeňsku pracuje jako bednář v Prazdroji.
Stále častěji platí heslo, že řemeslo má zlaté dno, říká plzeňský bednář

Spoluúčast kraje

Radní zároveň schválili navýšení částky na investiční akce na silnicích a veřejně přístupných účelových komunikacích z rozpočtu kraje ve výši 3 572 000 korun, které poslouží jako spoluúčast na financování staveb.

Podle náměstka hejtmanky pro dopravu Pavla Čížka Rada Plzeňského kraje díky navýšení peněz ze SFDI schválila přípravu opravy špatného povrchu vozovky mezi Mrákovem a Maxovem na Domažlicku, Horními Kozolupy a Kokašicemi na Tachovsku. „Opravovat se bude rovněž silnice mezi Petrovicemi u Sušice a Hartmanicemi na Klatovsku a rekonstruovat most v Nezdicích u Borov na Klatovsku, jehož současný stav ohrožuje bezpečnost provozu,“ uvedl náměstek.