„Umím,“ dostalo se paní hejtmance rychlé odpovědi. „Tak já si to přijdu někdy zkontrolovat,“ usmála se Milada Emmerová na mladého fotbalistu.

Úsměvy se v sále zastupitelstva v budově Krajského úřadu Plzeňského kraje nešetřilo. Však také bylo proč se usmívat.

Výprava mladých sportovců totiž dosáhla v Táboře celkově šestého místa, což je nejlepší umístění sportovců Plzeňského kraje ve čtyřleté historii Letní olympiády dětí a mládeže.

„Když si uvědomíme, že v Táboře soutěžilo čtrnáct krajů, je to velmi dobrý výsledek,“ pochválila mladé sportovce hejtmanka.

Krajský úřad podpořil účast sportovců Plzeňského kraje v Táboře milionem korun. A mladí sportovci se odvděčili tím nejlepším způsobem. Domů totiž přivezli dvaačtyřicet medailí. Z toho devět zlatých, třináct stříbrných a dvacet bronzových.

„Očekával jsem tak deset medailí, ale nakonec jich bylo dvaačtyřicet. Všem sportovcům, ale i jejich trenérům patří za to velký dík,“ ocenil úspěšnou výpravu radní Plzeňského kraje pro oblast školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Jiří Struček.

Nejlépe si vedli plavci, kteří získali téměř polovinu medailí, dvacet. Z toho Tereza Kocmoudová, Kristýna Koptíková, Martin Šimáček a Martin Švec dosáhli na zlato.

Z kolektivních sportů si v Táboře vedli nejlépe fotbalisté. Svěřenci trenérů Jana Staňka a Romana Vylety získali bronzové medaile. V boji o třetí místo zdolali silný výběr Moravskoslezské­ho kaje.

„Třetí místo je velkým úspěchem, na letní olympiádě se sešli nejlepší fotbalisté v republice v kategorii starších žáků,“ říká kouč Jan Staněk. Kostru výběru tvořili mladí fotbalisté Viktorie Plzeň.

Mladí sportovci si kromě diplomů odnesli i dárky, mezi nimi poukázky na sportovní vybavení. A dostali také flash disky s fotografiemi z Letní olympiády dětí a mládeže.