Konat se budou nejen v Plzni, ale také například v Rokycanech, Nepomuku, Stříbře, Spáleném Pořící, Janově, Domažlicích, Plasích, Dobřanech, Blovicích, Horní Bříze, Žinkovech, Velkých Hydčicích, Starém Plzenci, Červeném Hrádku a na dalších místech.

Organizátoři stále hledají i dobrovolníky, kteří by chtěli pomoci např. se zvelebováním zahrad, parků, opravami mobiliářů, zařízení, ale také četbou knih pro potřebné, výletem pro hendikepované, háčkováním dek a s mnoha dalšími aktivitami. „Dny dobrovolnictví přinášejí širokou škálu aktivit, od přípravy akcí pro děti i seniory, přes ekologické akce jako je sázení stromků až po mytí oken v plzeňském hospici. Zapojit se můžete jednoduše, stačí navštívit webové stránky www.dnydobrovolnictvi.cz a najít si aktivitu, která vás bude bavit. Přijít můžete sami, nebo vzít i celou rodinu,“ říká ke Dnům dobrovolnictví ředitelka Regionálního dobrovolnického centra Plzeňského kraje Vlastimila Faiferlíková.

Nedílnou součástí Dnů dobrovolnictví v Plzeňském kraji je Maják – slavnostní ocenění koordinátorů dobrovolníků. Ambasadorem akce je Rudolf Špoták, který stál u jejího zrodu ještě jako radní Plzeňského kraje pro sociální oblast. „Ocenění Maják, které se letos bude konat již potřetí, je oceněním práce koordinátorů dobrovolníků a dobrovolnických činností. I koordinátoři vykonávají své aktivity s nejvyšším nasazením, ale protože nejsou tzv. v první linii, málo se o jejich působení ví. Koordinátor dobrovolníků je skutečným ‚majákem ve tmě‘ svítícím na cestu těm, kteří svoji nezištnou pomoc nabízejí,“ upřesňuje smysl ocenění Vlasta Faiferlíková. Slavnostní předání ocenění se uskuteční ve čtvrtek 25. dubna 2024 v plzeňském TOTEMu.

Plzeňák Adam Korecký běhá s cukrovkou. Loni vyhrál Půlmaraton Plzeňského kraje a svou výhru věnoval na léčbu dětí s diabetem.
Své odměny za výhry dává na léčbu dětí. Potřebují to víc, říká

Dny dobrovolnictví organizují Regionální dobrovolnická centra, jejichž posláním je propojovat organizace s dobrovolníky, ale i další neziskové organizace. Letos se jich zúčastní organizace a dobrovolníci z dvanácti krajů České republiky, zapojí se více než 180 organizací a nabídnou na 320 příležitostí k nahlédnutí do různých oblastí dobrovolnictví a případně si jej také vyzkoušet.