„Fotím muzikanty v šatně, zvukové zkoušky i vystoupení,“ říká Říský. „Hned po koncertě Dan vybere jednu fotku a dává ji na svůj facebook, když děkuje fanouškům za skvělou atmosféru. A na turné rozhodně vládne. Dan jede turné po velkých halách pro osm až deset tisíc posluchačů a má vyprodáno,“ poznamenává Říský. Fotografie používá na své sociální sítě, na web i k další propagaci. „Není vyloučeno, že v budoucnu se objeví třeba na tričkách. Takhle už jeden můj snímek využil,“ poznamenává fotograf.

Milan ŘískýŘíský fotí celé turné poprvé. Dosud pořizoval snímky jen na jednotlivých koncertech různých interpretů. Fotografuje pro pořadatele festivalu Rock im Park v Norimberku, který navštěvuje okolo 70 tisíc lidí.

„Je to super. Dan je vtipný. Všichni, kdo turné připravují, jsou uvolnění a je to vidět i na koncertech. Když jsou lidi v pohodě, tak se skvěle pracuje,“ konstatuje. Dodává, že i při dobře připraveném turné mohou nastat nečekané okamžiky.

„Zrovna poslední říjnový den těsně před koncertem v Pardubicích se Dan rozhodl, že zazpívá Hašlerovu skladbu Ta naše písnička česká. S muzikantem Kájou Maříkem, který hraje na akordeon, okamžitě začali na internetu hledat text i noty. V šatně písničku nacvičili a na závěr koncertu zahráli a zazpívali. S Danovým dunivým hlasem dostala úplně jiný rozměr a fanoušci aplaudovali,“ vypráví fotograf.

Landa začal v říjnu turné v Bratislavě a už navštívil Brno, Ostravu, Pardubice a České Budějovice. Končí 4. listopadu v Praze.