„První jarní vlnu jsme s vypjetím sil zvládli. Také léto jsme nějak přežili, ale od půlky srpna začal zájem hostů upadat. Za posledních šest a půl měsíců nedosahujeme ani desetiprocentní tržby. Do dnešního dne jsem také nedostal od státu žádné kompenzace. Banka mi nepůjčí, takže peníze už nemám kde brát,“ uvádí dále Plachý. Před měsícem se rozhodl podnik pro zákazníky otevřít. „Nešlo o to, abych lidem prodával alkohol. Otevřel jsem na protest. Vláda mi ničí něco, co jsem budoval a do čeho jsem investoval peníze a čas. Protestoval jsem také proti uzavření škol, sportovišť a tak dále,“ říká Plachý.

Veškeré náklady související s provozem Forest baru – i v době uzavření podniku – činí až 100 tisíc měsíčně. Plachý musí platit mj. zaměstnancům, dále za nájem a energie.

„Dluh mám už téměř 700 tisíc. V současné chvíli to nevypadá, že by se mělo něco dít. Pořád jen dokola slyšíme, ať ještě chvíli vydržíme. I kdybych vydržel do června, kdy podniky možná otevřou, zavřou je zase v srpnu, a to nemá smysl. Za tři měsíce si na celý rok prostě nevydělám. Navíc počty nakažených evidentně neklesají, takže problém asi nebude v otevřených barech a restauracích,“ dodává.