Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Plzeňský Človíček bude brzo větší a komfortnější

PLZEŇ - Děti s těžkým kombinovaným postižením a dospělí uživatelé Denního stacionáře Človíček v Plzni budou mít zanedlouho k dispozici větší a také kvalitnější prostory. Človíček totiž prochází komplexní rekonstrukcí.

14.8.2008
SDÍLEJ:

Foto:

„Vyzděním téměř nevyužívaných balkonů získáme nové prostory, takže budeme moci zvýšit kapacitu stacionáře pro děti s těžkým kombinovaným postižením o dvě místa. Na obě už máme zájemce,“ uvedl ředitel plzeňského střediska Diakonie Českobratrské církve evangelické Roman Hajšman.

Stavebními úpravami získá stacionář například nové přímé bezbariérové vstupy na zahradu, kompletní výměnou oken se zvýší bezpečnost při jejich otevírání a také tepelný komfort v celé budově a především budou rozšířeny prostory pro rehabilitaci. „Pravidelná rehabilitace je součástí péče o děti s těžkým kombinovaným postižením. Pro rodiče našich dětí by bylo velmi komplikované, aby si zajišťovali péči někde jinde. Proto rehabilitační péči nabízíme jako součást našich služeb včetně hydromasáží,“ vysvětlil Hajšman.

Součástí rekonstrukce je vzhledem k charakteru zdravotního postižení dětí také vybudování unikátního portálového kolejnicového transportního a zvedacího systému pro imobilní osoby, který umožňuje bezpečný a co nejméně stresující přesun imobilních lidí například do masážní vany a z ní, na rehabilitační stůl, na toaletu, do relaxačního bazénu.

Denní stacionář Človíček nabízí v Plzni sociální služby denního stacionáře ve dvou programech - pro děti a mládež od 3 do 18 let s těžkým kombinovaným postižením a pro mládež a dospělé s mentálním postižením a pohybovým handicapem. V Plzni a blízkém okolí je Človíček jedinou ambulantní sociální službou, která nabízí pomoc a podporu dětem a mládeži s těžkým kombinovaným postižením.

Rekonstrukce objektu včetně vybavení bude stát Človíčka 4,2 milionu korun. „87 procent nákladů jsme dostali od Evropské unie, konkrétně z Evropského fondu pro regionální rozvoj,“ potvrdil Hajšman. Zbylých třináct procent získala organizace od sponzorů.

Autor: Dana Veselá

14.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dominik Kubalík

Škodovka prohrála, přesto je první

Ilustrační foto
2

Sedmiletý chlapec jel načerno, dluh přišli vymáhat exekutoři

V Privamedu se otevírá Centrum mamografického screeningu

Plzeň - Začátkem října vyšetřila plzeňská nemocnice Privamed první pacientky ve svém nově otevřeném Centru mamografického screeningu. Pracoviště disponuje nejmodernějším přístrojovým vybavením v tomto oboru.  

Šoféři nedodržují přestávky

Plzeňský kraj – Policisté kontrolovali v celém kraji řidiče náklaďáků a autobusů.

Naši prvňáci ze 7. ZŠ Plzeň

Plzeňsko - Ve středu 18. října najdete v Plzeňském deníku prvňáky ze 7. ZŠ Plzeň. Nezapomeňte si koupit noviny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení