Nejbohatší program v regionu nabízí letos zpívání koled v Obchodním centru Olympia. Během odpoledních hodin zde vystoupily dětské sbory Jiřičky a Andílci, pořad Kouzlo Vánoc zde představil umělecký soubor Storm Ballet. Oba dětské sbory se účastnily i samotného hromadného zpěvu.

Celá akce se letos konala uvnitř obchodního centra, u zdejšího vánočního stromku. Krátce před šestou hodinou, tedy pár minut předtím, než Plzeňané začli zpívat, bylo na místě zhruba 200 nadšených lidí.

Krátce po začátku hromadného zpívání selhala technika. Sbor Andílků a Jiřiček si s tím ale poradil, lidé v Olympii tak koledy odzpívali i bez přímého přenosu

Dvojnásobek lidí dorazil do Žihle na severním Plzeňsku. Zpívání se tu stejně jako loni spojilo s adventním jarmarkem, prodává se zde jídlo, pití a různé dekorační předměty. Velcí i malí měli připravené zpěvníky a čekali, až se z rádia ozve pokyn. Letos jsou Žihelští připraveni i na špatné počasí, mají totiž kryté pódium.

Po zpívání koled a velkém potlesku, kterým se Žihelští po právu odměnili, následuje koncert kapely Třetí míza. Pak na pódium vskočí finalista SuperStar Zbyněk Drda. Zábava je v Žihli zkrátka v plném proudu.

Dalším místem, kde se zpívaly koledy, byl prostor u betlému u Havránků ve Zruči-Senci, kam dorazilo zhruba 40 lidí. 

Kromě Olympie a Žihle se tento rok zpívají koledy také u stacionáře Domovinka v Plzni a v Lukové. Ve Stacionáři Domovinka se zpívání účastnilo 30 lidí, převážně zdjších klientů.

K akci regionálních Deníků Česko zpívá koledy se tento rok připojilo přes 720 míst z celé České republiky i ze zahraničí.

Pokud víte o nějakém dalším místě, kde se ve středu zpívaly koledy, pošlete nám vaše fotografie a my vám je zveřejníme ve fotogalerii.