Důvodem je nevyhovující podoba křižovatek, na kterých opakovaně dochází ke kolizním situacím. „U křižovatky se silnicemi na Nebílovy a Starý Plzenec působí největší komplikace špatný rozhled, překážky v rozhledu nebo kombinace maximální povolené rychlosti na hlavní komunikaci a polohy křižovatky. Příčinou dopravních komplikací u druhé křižovatky je pak hlavně absence odbočovacího pruhu vlevo ze silnice I/20 na silnici I/19 ve směru na Nezvěstice,“ vysvětlil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Adam Koloušek.

U křížení silnic I. třídy proto v následujících měsících dojde právě k vybudování odbočovacího pruhu. U křížení silnice I/20 se silnicemi nižších tříd pak bude rozšířen prostor křižovatky, který by měl v řešeném úseku vést k lepšímu usměrnění vozidel.

„Stavba je rozdělena na pět samostatných etap, během kterých musí řidiči počítat s omezením provozu. Silnice nebude zcela uzavřena, ale v rámci některých etap bude doprava vedena pouze kyvadlově. Aby byl dopad stavebních prací co nejmenší, bude provoz z hlavního tahu částečně převeden na provizorní komunikaci,“ doplnil Koloušek.

Ilustrační foto.
Vážná nehoda v Kožlanech: Střetl se tu osobák s motorkářem, přiletěl i vrtulník

Stavební úpravy za zhruba 14 milionů korun provedou pro Ředitelství silnic a dálnic Vodohospodářské stavby. Úplné zprovoznění stavby je plánované na první polovinu července.