Bubeníčková, která ve funkci vystřídala Helenu Řežábovou (ODS), byla v uplynulém volebním období na Lochotíně zastupitelkou. Do její gesce nyní budou spadat oblasti financí, kultury, školství, majetku, sportu a mládeže. Vládnoucí koalice bude na Lochotíně totožná s tou na plzeňské radnici – utvořili ji zde členové hnutí ANO, Pro Plzeň, Piráti a Starostové. Zastupitelstvo má na jedničce dohromady 27 členů. „Doufám, že naše vzájemná spolupráce bude v tomto volebním období přínosná pro všechny. Funkci přijímám s pokorou a zároveň je to pro mě velká výzva,“ řekla nová starostka Plzně 1.

Ivana Bubeníčková (starostka MO 1)
- narodila se v roce 1966 v Plzni
- vystudovala Vysokou školu strojní a elektrotechnickou v Plzni, obor Automatizované systémy řízení
- v letech 1999 – 2012 působila na ÚMO Plzeň 1; nejprve jako vedoucí odboru bytového a školského, v roce 2005 se stala vedoucí majetkového odboru
- v roce 2012 se vrhla do podnikatelské sféry, podnikala v oboru finančního poradenství
- od roku 2013 je členkou hnutí ANO
- v letech 2018 – 2022 byla zastupitelkou MO Plzeň 1 a zároveň byla členkou Majetkové komise Rady MO Plzeň 1 (v majetkové komisi působila již od roku 2014)
- v letech 2018 – 2022 byla zároveň předsedkyní Bytové komise Rady města Plzně
- v letech 2016 – 2020 byla členkou Finančního výboru Zastupitelstva Plzeňského kraje
- 19. října 2022 zvolena starostkou MO Plzeň 1
- mezi její koníčky patří příroda, pes a chůze s holemi

V čele slovanského obvodu stanul zkušený starosta a politik Lumír Aschenbrenner (ODS), který tuto funkci zastává na Slovanech již od roku 1998. První místostarostkou byla zvolena Eva Trůková (ODS), druhým místostarostou Roman Andrlík (Pro Plzeň) a třetím, nově zvoleným místostarostou, je Václav Cinádr (STAN).

Požár neobývaného domu Staroveská ul. Plzeň
VIDEO: Neobývaný dům hořel v Plzni, podívejte se na zásah hasičů

Trojku povede další čtyři roky dosavadní starosta David Procházka (ANO). „Věřím, že se nové koalici podaří přetavit volební sliby ve skutečnost,“ sdělil Procházka, který má zároveň v gesci Odbor správní a vnitřních věcí a Odbor dopravy a životního prostředí. V čele obvodu dále stojí tři místostarostové. Prvním místostarostou byl zvolený Pavel Šrámek (Piráti). Druhým místostarostou se stal Ondřej Ženíšek (TOP 09) a třetím, nově zvoleným místostarostou, je Ladislav Nový (STAN). Z 33 zastupitelů utvořilo dvacetičlennou koalici ANO se STAN, Piráty a TOP 09, která se po volbách odtrhla od SPOLU. „Bylo před námi rozhodnutí jít jako SPOLU do opozice nebo ne. Na základě několikaletých osobních zkušeností ve vedení jsme kývli na spolupráci,“ sdělil už dříve Ženíšek z TOP 09.

Na Doubravce se od SPOLU zase trhla ODS, která zde utvořila koalici s ANO. Obě strany mají v 25členném zastupitelstvu většinu 16 křesel. Starostou čtyřky bude i nadále Tomáš Soukup (ANO).

Nůž použitý pachatelem.
Narkoman pořezal v Plzni nožem chlapce kvůli cigaretě