„U nás v červenci fungovala 27. mateřská škola ve Dvořákově ulici, známá jako Želvičková. Přihlásilo se do ní 130 dětí. V srpnu ji vystřídá 24. MŠ ve Schwarzově ulici, zájem o ni projevilo 110 rodičů,“ uvádí starosta třetího městského obvodu Jiří Strobach. ÚMO 3 letos do mateřinek investuje okolo tří milionů korun. „Nejvíce nás bude stát zateplení dvou pavilonů v 55. mateřské škole v Mandlově ulici. Jde o investici ve výši milion a půl korun,“ upřesňuje Strobach.

Mateřinky se opravují i na Slovanech. Už pátá z celkem deseti školek se dočká zateplení. „Jedná se o 25. MŠ v Ruské ulici. O prázdninách se na ní bude provádět sanace vlhkého zdiva a dostane novou střechu. Investice má vyjít na 3,1 milionu korun. „Máme zpracovaný projekt, v kterém jsou zahrnuty tři etapy zateplení. Letos se budou dělat první dvě. Práce by se měly stihnout během července a srpna, kdy jsou školky zavřené. Dodavatelé jsou již několik týdnů vybraní,“ říká vedoucí odboru výstavby Úřadu městského obvodu Plzeň 2 Václav Brousek. Třetí část zahrnuje zateplení fasády a bude se dělat asi příští prázdniny. Záleží, jestli investici schválí do rozpočtu na příští rok zastupitelé. Mělo by se jednat o částku ve výši 1,5 až dva miliony korun. Hradit ji bude ze svého rozpočtu obvodní radnice.

Ve druhém plzeňském obvodě se přitom počítá ještě s úpravami tří školek, a to v hodnotě kolem 18 milionů korun. „I kdybychom už na ně dotaci nezískali, budeme chtít zateplování dokončit ze svých zdrojů. Bude to pro obvod pořád výhodné. Energetickými úsporami se totiž náklady na zateplení brzy vrátí,“ říká starosta obvodu Lumír Aschenbrenner.

V červenci na Slovanech zůstala v provozu 89. MŠ v Habrové ulici a v srpnu bude fungovat 5. MŠ v Zelenohorské ulici.