Více než 35 místních tvůrců se s nimi podělí o své zkušenosti nejen s tradičním tvořením, ale také s moderními technologiemi. Vstup na akci je zdarma.

„Návštěvníci se mohou těšit na program plný elektrotechnických projektů, moderního umění, experimentů a ručně vyráběných produktů,” vysvětlil programový ředitel festivalu Vojtěch Kolařík.

Podstatou festivalu je interaktivní forma, děti i dospělí mají možnosti si vše vyzkoušet a osahat – nejlépe třeba na workshopech od zkušených makerů. „Zapojí se také několik kvalitních studentských projektů z Fakulty designu a umění, elektrotechnické i strojní,“ pokračoval Kolařík.

Návštěvníci dostanou možnost si například sestrojit vlastní vodní raketku nebo funkční model robotické ruky. Science centrum Techmania si pak pro návštěvníky připraví několik vědeckých show, ty začnou v 11.30 a 14.30 hodin.

Festival Maker Faire se v České republice konal poprvé v roce 2018 v Praze, postupně se rozšířil i do dalších měst. Letos jich bude devět, V Plzni celý seriál začíná.