Více než 35 místních tvůrců se s nimi podělí o své zkušenosti nejen s tradičním tvořením, ale také s moderními technologiemi. Vstup na akci je zdarma.

„Návštěvníci se mohou těšit na program plný elektrotechnických projektů, moderního umění, experimentů a ručně vyráběných produktů,” vysvětlil programový ředitel festivalu Vojtěch Kolařík.

Podstatou festivalu je interaktivní forma, děti i dospělí mají možnosti si vše vyzkoušet a osahat – nejlépe třeba na workshopech od zkušených makerů. „Zapojí se také několik kvalitních studentských projektů z Fakulty designu a umění, elektrotechnické i strojní,“ pokračoval Kolařík.

Vizualizace nového bazénu.
Podívejte se, jak bude vypadat nový bazén v Plzni na Borských polích

Návštěvníci dostanou možnost si například sestrojit vlastní vodní raketku nebo funkční model robotické ruky. Science centrum Techmania si pak pro návštěvníky připraví několik vědeckých show, ty začnou v 11.30 a 14.30 hodin.

Festival Maker Faire se v České republice konal poprvé v roce 2018 v Praze, postupně se rozšířil i do dalších měst. Letos jich bude devět, V Plzni celý seriál začíná.