Poněvadž se jedná o národní dědictví Číny, jsou tato zvířata k vidění téměř výhradně na jejím území. Proto je jen velice málo zoologických zahrad, které je chovají. Číňané si tohoto kopytníka cení podobně jako pandy velké.

Do Evropy takiny čínské přivezla Zoo Liberec v roce 2002. Všechna zvířata chovaná v evropských zoologických zahradách jsou jejich potomky. V letošním roce se k evropským institucím chovajícím tento druh takina přidalo několik dalších (např. Opole, Augsburg), včetně plzeňské zoo. Podle webu zootierliste.de jsou v EU nyní ve 14 zoo v sedmi zemích Evropské unie, ale také v Zoo Novosibirsk a v Batu Secret Zoo v Indonésii. V České republice chovají takiny čínské Zoo Liberec, která je nejstarším a nejvýznamnějším chovatelem, a Zoopark Chomutov, jenž v současné době chová dva samce.

Tento takin má ještě jedno jméno, v současné době je řazeno do synonym, je to takin zlatý. Nepochybně byl tak pojmenován díky jeho barvě krásné, dlouhé srsti, které někdy může vypadat jako "zlaté rouno".

Velký výběr ze stovek vánočních stromků nabízí René Calta v Příšově na severním Plzeňsku.
Letos frčí kavkazská jedle. Do módy se díky nižší ceně vrací i borovice

"Tento větší příbuzný evropského kamzíka pochází z horských oblastí Himalájí, Indie a západní Číny. Živí se okusováním stromů, keřů a bylin. Dokáže zdolávat i velmi náročný terén. Za potravou se dokáže natáhnout do výšky více než dvou metrů, tím že stojí na zadních končetinách a předními se opírá o strom či skálu. Celá populace v evropských zoologických zahradách (52 zvířat) pochází z jediného páru dovezeného v roce 2002 do Zoo Liberec," upozornil mluvčí plzeňské zoo Martin Vobruba.

Samec John Woo se narodil v Zoo Liberec v roce 2016, poté putoval do Zoo Wroclaw, kde zplodil pět mláďat. Tam nyní tuto úlohu převzal jeho bratr. Samice Bathory se narodila v Zoo Liberec v roce 2020. Až ve třech letech dospěje, v Plzni věří, že se stane matkou prvního mláděte narozeného v Plzni.

Takini čínští osídlili přebudovaný výběh z roku 1998, který před nimi obývali jaci domácí a dlouhé roky před tím pižmoni.