„Zebra bezhřívá je zajímavá tím, že během dospívání, ve 2 až 3 letech života, téměř ztratí hřívu. V zoologických zahradách je chováno jen několik desítek kusů.,“ upozornil mluvčí zoo Martin Vobruba.

Primářka plastické chirurgie Inka Třešková.
Novou tvář modelují z lýtka

Na rok 2020 se v zoo chystá i řada dalších novinek. Nová expozice pro unikátní ještěry je plánována do Akva Tera, expozice živých fosílií zase obohatí Svět v podzemí. Zajímavé expoziční změny jsou plánovány i na statek Lüftnerka.

Zásadní změnou bude i dokončení japonské zahrady. „Současný zahradnický domek nahradí altán ve stylu asijské zahradní architektury pod názvem „Altán plovoucích ryb“, který je koncipován jako oddechový, meditační a relaxační prostor,“ řekl provozní náměstek ředitele Radek Martinec. V interiéru lidé uvidí ukázku typického chovu ryb – závojnatek. Nový chodník rovněž zpřístupní Asijskou zahradu osobám se sníženou pohyblivostí a orientací.

Návštěva zoo ale za to stojí i nyní. Hned tři opičí rodiny mají mláďata – giboni bělolící, guerézy angolské a kočkodani Brazzovi. Podruhé se rozmnožili i damani stepní, jedináček je k vidění v pavilonu žiraf. Novým druhem v zoo je ovíječ maskovaný, žije v pavilonu pand červených. Pozornost budí zejména hrabáči kapští, hlavní novinka 2. pololetí.

Desátý ročník Vánočního splouvání Otavy s Lubomírem Brabcem.
Sjeli vánoční Otavu s Brabcem, někteří se vykoupali