Vznikla zde nová sportovní hala, malá tělocvična a ubytovací zařízení s restaurací. Ve vnějších prostorách prošlo revitalizací fotbalové hřiště s umělým travním povrchem, vyrostla tu zcela nová in-line dráha, parkoviště i rampa pro pěší a vozíčkáře.

„Jsem velmi rád, že se podařilo zrekonstruovat sportovně-relaxační areál právě v oblasti Lochotína a Bolevce, neboť obyvatelé těchto plzeňských čtvrtí tak mají sportovní vyžití v blízkosti a nemusí dojíždět do vzdálenějších lokalit v Plzni. Současně tak mohou návštěvu sportovního areálu spojit s procházkou kolem Boleveckých rybníků, které se nachází v blízkosti, a strávit tak celý den v přírodě,“ uvedl primátor Plzně Martin Baxa. „První etapa zahrnovala rekonstrukci tří navzájem propojených budov ubytovny a tělocviční haly a nástavbu dvou podlaží s plochou střechou,“ řekl první náměstek primátora Roman Zarzycký.

Ilustrační foto
Pozitivní jsou hlavně mladí. Hygiena uzavřela tři tábory

Jak dále uvedl, v místě vznikla mj. také zcela nová restaurace, recepce, kanceláře, šatny či prostory pro wellness. Město Plzeň by v budoucnu chtělo uskutečnit i druhou etapu revitalizace. Ta by zahrnovala například výstavbu nové dvoupodlažní budovy letní restaurace, víceúčelového hřiště se čtyřmi hracími plochami s pískovým povrchem pro beach volejbal nebo dvou tenisových kurtů. Tato etapa však zatím není finančně kryta rozpočtem města.

Provozovatelem Prokopávky je od roku 2016 TJ Lokomotiva Plzeň, město s klubem uzavřelo nájemní smlouvu do konce roku 2033. „Na Prokopávku se vrací fotbalisté SSC Bolevec a v současnosti jednáme o pronájmech haly a tělocvičny na box. Spuštění hlavního provozu areálu plánujeme na začátek srpna, kdy začínají soustředění a přípravy na dlouhodobé soutěže sportovních klubů,“ řekl za provozovatele TJ Lokomotiva Plzeň její předseda Pavel Froněk.