Jsou to většinou děti s odkladem povinné školní docházky nebo ty, které nenastoupily v září do školy kvůli datu narození.

Nově tak platí, že pokud zákonný zástupce dítěte, které navštěvuje mateřskou školu v Plzni, požádá o vydání Plzeňské karty, dostane ji dítě ve formě přívěsku zdarma. Do konce září k tomu navíc je přidán i balíček bonusových kuponů od zapojených partnerů. Na novince se dohodla Správa informačních technologií města Plzně s Plzeňskými městskými dopravními podniky.

Zdroj: Deník/Pavel Bouda

„Přišel jsem s tímto nápadem spolu se Správou informačních technologií a jsem rád, že se podařilo jej prosadit. Tím, že městskou kartu nyní zdarma získají všechny šestileté děti, které navštěvují jakoukoli mateřskou školu v Plzni, pomáháme rodinám a šetříme jejich finanční prostředky,“ vysvětlil Daniel Kůs, radní města Plzně pro oblast Smart Cities a podporu podnikání.

„Informace o možnosti získat zdarma Plzeňskou kartu pro šestileté děti, které ještě nenastoupily v září do základní školy a navštěvují jakoukoli plzeňskou mateřinku, jsme předali všem ředitelkám mateřských škol, jež zřizuje město Plzeň,“ řekl Bohuslav Horais, vedoucí Úseku podpory uživatelů Správy informačních technologií města Plzně.

Město Plzeň upraví od 1. ledna 2024 tarif jízdného ve své městské hromadné dopravě
Jízdné v plzeňské MHD od ledna zdraží. O kolik? Přinášíme kompletní přehled

Plzeňská karta s nahraným bezplatným tarifem umožňuje cestování městskou veřejnou dopravou zdarma dětem od 6 do 15 let. Po nástupu do školy ji pak žáci využijí k rezervaci a výdeji obědů, pro vstup do školy a vyplňování docházky nebo jim umožní přístup do Knihovny města Plzně a další výhody.

Do 30. září přikládají dopravní podniky k přívěsku zdarma i bonusový balíček, tj. knížku se slevovými kupony od zapojených partnerů. Jsou jimi například Techmania Science Center, FC Viktoria Plzeň, Divadlo ALFA, Zoo Plzeň a další.