„Fotografům tento certifikát pomáhá doložit profesionální kvalitu jejich práce,“ vysvětluje Homolová. Specializuje se na se na moderní a uměleckou portrétní fotografii. Některé její snímky získaly ocenění v mezinárodních fotografických soutěžích. Na podzim roku 2018 její fotografie obsadila třetí místo v kategorii dětský portrét, letos ve stejné kategorii dosáhla na desátou a šestnáctou příčku. V každém kole bylo vždy hodnoceno více než 8000 fotografií z celého světa.

„Kritéria jsou velmi přísná. Porota složená z úspěšných světových fotografů hodnotí fotografie anonymně,“ říká Homolová. Portréty se posuzují z hlediska jejich kompozice, ostrosti, světla retuše nebo napojení na osobu na snímku.

K portrétům se Plzeňanka dostala oklikou. „Začala jsem natáčet a fotit svatby, postupně jsem se dostala k portrétům. Vystudovanou mám ale ekonomku. V mládí jsem chtěla být modelkou, že budu stát na druhé straně, by mě nenapadlo,“ popisuje své začátky Homolová, která se dnes snaží lidem focení vždy zpříjemnit. „Některé ženy se přijdou nechat profesionálně vyfotit třeba jen jednou za život. Chci, aby to byl pro ně krásný zážitek a vzpomínka na celý život,“ říká fotografka.

Samotnému focení předchází konzultace, při které se domluví, v jakém duchu se portréty ponesou. Fotografka spolupracuje s profesionální vizážistkou a dokonce má pro klienty k dispozici šatník s oblečením. Po focení proběhne odborná úprava fotek.