Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Plzeňská firma musí platit pokutu. Do ovzduší vypouštěla kouř s částečkami zinku

Plzeň – Za únik kouře s obsahem zinkového prachu dostala společnost MEA Metal Applications pokutu sto tisíc korun od plzeňské pobočky České inspekce životního prostředí (ČŽIP). Pochybení se dopustila její provozovna MEA Meisinger, která sídlí na Domažlické třídě v Plzni.

26.8.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Miroslav Kucej

Z kontrol, které inspektoři provedli, vyšlo najevo, že od loňského 4. dubna do letošního 9. února podnik nedodržel na odtahu odpadního vzduchu, kudy prochází kouř s obsahem zinkového prachu, ustanovení jedné z kapitol provozního řádu. Konkrétně šlo o provozovnu Pozinkovna II.

„Při plánované kontrole na místě jsme zjistili, že při provozu této části technologie docházelo po provedeném zinkování při otevření vrat zakrývajících prostor pozinkovací vany ke značným únikům kouře s obsahem zinkového prachu do vnitřního prostoru výrobní haly. Otevřenými světlíky nebo vraty se odtud tyto znečišťující látky dostávaly do volného ovzduší, čímž docházelo k ohrožování jeho kvality v dané lokalitě," uvedla ředitelka Oblastního inspektorátu ČIŽP v Plzni Petra Horčicová.

Podle provozního řádu měl být vzduch z prostoru pozinkovací vany odsáván ventilátorem, zinkový prach mělo zachycovat odlučovací zařízení a přečištěný odpadní vzduch měl být poté vypouštěn výduchem do volného ovzduší.
To ale nebylo všechno. Inspektoři na místě zjistili ještě to, že společnost neshromažďovala odpady podle druhů a kategorií.

„Např. v kontejneru na shromažďování plastových zpevňovacích pásků se nacházel plastový kanystr od peroxidu a v kontejneru určenému na komunální odpad byly vedle smetků z dílen umístěny i cirka dvě desítky odpadních brusných kotoučů," stojí ve zprávě ČIŽP.

Pochybení se dále týkalo i hlášení o produkci a nakládání s odpady za rok 2014, když došlo k záměně identifikačního kódu u jednoho ze subjektů, kterému provozovatel předal odpady. Proto následovala další pokuta ve výši 40 tisíc korun.

Autor: Miroslava Vejvodová

26.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Městské lázně na Denisově nábřeží v Plzni mají nejlepší léta za sebou. Jejich stav je v současné době žalostný

Rok 1947 a oprava plzeňských lázní

Ilustrační foto.

Šetření dospělo do konce. Řidič, který srazil dva chlapce, je vinen

Výstava Metamorfózy v DEPO2015

Plzeň – Irene Fritz je předsedkyní uměleckého spolku Oberpfälzer Kunst-verein z německého města Weiden a moc se jí zalíbil industriální prostor plzeňského areálu DEPO2015. Z její iniciativy vznikla společná česko-německá výstava, která je od 5. října k vidění právě ve výstavních prostorách DEPO2015.

Rána hodinu po večerce. Zamykají se cely na noc?

Skupina vězňů vnikla do nezamčené cely, úder poškodil zrak.

Praktici zavřeli své ordinace, pokračují v protestech

Plzeň - Mnoho praktických lékařů pro děti a dospělé ve středu zavřelo své ordinace.

Evropská liga: Viktoria letí do Švýcarska

Plzeň – Povzbuzeni vítězstvím v prestižním duelu nad pražskou Spartou odlétají ve středu fotbalisté Viktorie Plzeň k dalšímu těžkému zápasu – k utkání základní skupiny Evropské ligy se švýcarským FC Lugano.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení