„Vždycky to byla spíš výhoda, protože si přátelé pamatovali datum mého narození, a tak na mě většinou nezapomněli,“ popisuje Plzeňanka Lucie, pro kterou byly loňské narozeniny jedny z nejhezčích. „Valentýna s manželem neslavíme, proč mít dvě oslavy za den, když stačí jedna. Loni mi ale děti připravily dort. Rozhodly se, že když jako rodiče většinou pořádáme oslavu my jim, já si ji taky zasloužím,“ usmívá se Lucie.

Lenka na své nejkrásnější narozeniny vzpomíná s láskou. „Můj přítel mě před dvěma lety o půlnoci ze 13. na 14. požádal o ruku,“ vzpomíná Lenka. Ta svátek zamilovaných slaví spolu s narozeninami. „Samozřejmě, že je to pro mou drahou polovičku trochu nevýhoda, protože i když by měl partner mít stejnou míru pozornosti jako já kvůli Valentýnu, mými narozeninami se to trochu komplikuje a všechen zájem musí být logicky na mé straně,“ směje se Lenka a dodává, že jí to vůbec nevadí.

Ale jelikož Lucie i Lenka začali svátek zamilovaných řešit až na střední škole, vždycky pro ně čtrnáctý únor bude spíš narozeninový den. „Dozvěděla jsem se o nějakém americkém svátku lásky od tatínka, když mi bylo kolem sedmnácti. Nijak mě to ale z míry nevyvedlo,“ dodává Lucie.