Průvod maškar vyšel od základní školy na Vinicích a zamířil do zoo na statek Lüftnerka. Tam nechala vůdčí osobnost průvodu setnout statkáři hlavu líného kohouta. „Původně to byl pohanský zvyk, my jsme si ho trochu upravili, jako že se jedná o trest. Kohoutovi se dává za vinu, že ač je odpoledne už o poznání déle vidět, ráno ještě pořád vstáváme do tmy,“ vysvětluje František Hykeš z plzeňské zoo.

Poté se průvod v čele s bakchusem a povozem s koňmi vydal k řece. V hojném počtu se dostavily postavičky z oblíbené pohádky Mrazík, nechyběli ale ani indiáni nebo kouzelníci a spousta dalších masek.

Po rozloučení se zimou se průvod přesunul do restauraci Zach´s pub, kde vyhánění zimy pokračovalo pravou českou zabijačkou s ochutnávkou zabijačkových specialit a dalším ročníkem Plzeňského koblížku, soutěže v pojídání koblih na čas a množství. Loni byl dokonce v Plzni vytvořen a do knihy českých rekordů pelhřimovské agentury Dobrý den zapsán rekordní čas v jejich konzumaci dětmi i dospělými.

Letos proti sobě stanula tři osmičlenná družstva. Jedno bylo sestaveno z osobností Plzně v čele s náměstkyní primátora Marcelou Krejsovou a další z účastníků akce. Každé mělo mít za úkol v co nejkratším čase spořádat 40 koblížků. Ještě rychlejší než vítězné družstvo chtěl být host programu, přední český jedlík rekordman Jaroslav Němec z Bystré u Poličky ve východních Čechách. Předsevzal si sníst nejméně dvacet koblih. „Snědl jich ale nakonec jen 15 a umístil se na třetí příčce. První bylo smíšené družstvo rodičů a dětí a na druhém se umístilo VIP družstvo Krejsové,“ prozradil Hykeš. Němec se přiznal, že koblížky na čas jedl poprvé, zato má zkušenosti s pojídáním jitrnic, koláčů, párků, pudinku na čas, šišek s mákem a 75 švestkových knedlíků při vizovickém Trnkobraní.