Slečny chytají bronz a kluci dovádějí na nafukovacích lehátkách. Důchodci odpočívají ve stínu stromů u vody, s novinami či knížkou v ruce. Tak to o uplynulém víkendu vypadalo u plzeňských rybníků a přehrad a bazénů. Odpočinout si sem přišly desítky Plzeňanů.

„Je to super. Teplá a čistá voda. Navíc je tu málo lidí, a to je taky dobře. Člověk si může pěkně zaplavat i třeba dál od břehu a má pro sebe dost místa. Když je tu nával, tak mi to vadí,“ tak si v sobotu pochvalovala koupání ve Velkém boleveckém rybníku studentka Markéta Karková z Plzně. A nebyla sama. Během víkendu zamířila k vodě i spousta dalších lidí. U oblíbeného Boleváku se slunily i kamarádky Dáša a Natálka. „Přišly jsme už dopoledne, to tu bylo lidí víc. V poledne se zatáhlo a tak někteří lidé odešli. Teď ale sluníčko zase svítí a tak se hlavně opalujeme. Do vody jsme se ještě neodhodlaly,“ vysvětluje se smíchem slečna s ruským přízvukem.

Milovníci sluníčka a koupání zamířili i ke Košuteckém jezírku. Parta mladých lidí se tam přišla vykoupat i se svými psy. Volný víkend si tam vychutnával i Plzeňák Míra s přítelkyní Katkou. Místa, kam jezdí koupat, prý rádi střídají. „Dneska jsme zrovna tady na jezírku, líbí se nám tu. Je tu pokaždé teplá a čistá voda. Rádiale jezdíme i do Losiné, kde je pěkné přírodní koupaliště nebo do Tlučné,“ prozrazuje mužská část dvojice.