Kvůli nepokojům, které zde panují, totiž zájezdy do této země pro nejbližší měsíce neposkytují. „Vzhledem k této situaci teď Egypt nenabízíme,“ potvrzuje majitelka Grinni Tour Irena Škubalová.

Zástupci cestovek se shodují v tom, že lidé teď momentálně vyčkávají. „Řekla bych, že pokud bude po Egyptě poptávka, tak až u zájezdů na poslední chvíli. Ale asi ani u nich nebude zájem příliš velký,“ dodává Škubalová.

Plzeňané, kteří mají už rezervaci na léto, se v těchto dnech stále více chodí dotazovat, jaká je aktuální situace. „Lidé jsou samozřejmě neklidní. Mají obavy. Snažíme se je chlácholit. Zatím se chovají rozumně a zájezdy, které mají na léto zamluvené, neodvolávají,“ uvedla majitelka cestovní agentury Aqua Tour Alice Sladká.

Podobně to vidí i majitel Cestovní agentury Helus Vladimír Helus. „Lidé situaci sledují. Zajímá je, co se bude dít dál. Dovolené každopádně neruší,“ doplňuje.
Pokud by se nepokoje neuklidnily, lidé, kteří chtěli cestovat do Egypta, by si zřejmě vybrali pro svou dovolenou náhradní lokality. „Nejspíše by to bylo Turecko či Řecko,“ dodává Škubalová.

Na situaci už začaly reagovat i české pojišťovny. „Turisté, kteří měli zakoupený zájezd do Egypta s odletem v tomto týdnu a s ním i cestovní pojištění Allianz včetně pojištění storna zájezdu, se mohou obrátit na pojišťovnu, která jim uhradí storno poplatek ve výši osmdesáti procent podle smluvního ujednání,“ sděluje tiskový mluvčí pojišťovny Václav Balek.