„Vzala jsem si dovolenou a vyrážíme s dětmi na hory. Každý rok se na to těšíme a letos si snad i zalyžujeme,“ řekla nám maminka desetiletého Lukáše a dvanáctileté Elišky Marie Kydlíčková.

Lidé si lyže nebo snowboard půjčují častěji než dříve. Svědčí o tom i poloprázdné regály téměř ve všech půjčovnách zimního vybavení v Plzni. „Už nemáme co půjčovat, musíme lidi dokonce posílat domů s prázdnýma rukama,“ uvedla například Veronika Königová z půjčovny Königsurf v Plzni. „Něco by se tady ještě našlo, ale většina je rozpůjčována,“ hlásí Jana Červenková ze Servis sportu Červenka.

Lyžařská střediska jsou na nápor připravena, zvláštní akce však kvůli jarním prázdninám nezavedla. „Rodinné vstupné je stejné, tedy 980 korun. A máme zjištěno, že čekací doby na vleky se ani o jarních prázdninách nijak neprodlouží,“ slibuje Vladimír Kasík ze Skiareálu Špičák.

Kvůli očekávanému náporu posilují České dráhy ranní a odpolední vlaky na trati Plzeň – Železná Ruda a zpět nejen o víkendu, ale i celý příští týden. Zatímco ještě vloni vypravovaly ČSAD speciální autobus do Kašperských Hor, letos zřejmě nevyjede, nikdo si ho prý neobjednal.