„Do Paříže jsme se vydali s přítelkyní, mým bratrem a jeho ženou už 29. prosince. Autobus vyjížděl na noc, a tak jsme druhý den ráno mohli vyrazit do šumu francouzského velkoměsta,“ pokračuje Michal.

Nikdy prý na památky moc nebyl, ale Paříž ho uchvátila. „Nejvíc času jsme s bráchou strávili v Louvru u mumií. To byl zážitek. Ale samozřejmě jsme také museli ochutnat francouzské pivo,“ usmívá se Palivoda, kterého dostala do kolen atmosféra francouzské metropole. „Je to neuvěřitelné. Něco takového jsem nezažil. U Montmartru seděli lidé a hráli Beatles nebo U2. Okolo chodili Pařížané s kelímky kávy a každý. kdo mohl kouřil,“ popisuje atmosféru.

Silvestrovská oslava vypukla hned ráno. „My jsme si připili už den předem v hotelu, protože nám cestovka věnovala láhev sektu. Na silvestra jsme si podle rozpisu zájezdu sice měli ještě prohlížet některé památky a procházet muzea, ale my jsme se od výpravy trhli už okolo jedenácté hodiny a rozhodli se užít si atmosféru města. Nakonec jsme se procházeli nejznámější vykřičenou třídou, kde je mimo jiné i Moulin Rouge,“ vysvětluje.

„Kolem třiadvacáté hodiny jsme zahájili přesun pod Vítězný oblouk. To ale nebylo vůbec nic snadného, metro bylo úplně přeplněné a my se vešli až do druhého vlaku. Když jsme vystoupili, neměli jsme možnost si vybrat směr, dav nás táhl na Champs Élysées. Pod obloukem jsme oslavili půlnoc a připili si sektem i fernetem jako správní Češi. Eiffelovka se na pět minut celá rozblikala a my se pak vydali směrem k ní. Cesta byla bouřlivá a dlouhá, protože celá Paříž i kus Evropy byl tam, kde zrovna my, ale zvládli jsme to a máme originální zážitky,“ doplňuje Palivoda.