Několik stovek exponátů zapůjčil Muzeu jižního Plzeňska v Blovicích, které dnes zahajuje výstavu Od novinek k novinám.

Srdeční záležitostí jsou pro plzeňského typografa Krista především časopisy spojené s Karlem Havlíčkem Borovským. Česká Wčela z roku 1848 nebo Slovan z roku 1850 zároveň patří mezi jedny z nejstarších exponátů, které návštěvníci blovického muzea uvidí. „Ve výtisku Slovan jsem dokonce našel adresu předplatitele, kterou napsal sám Havlíček. Byl to opravdu chytrý člověk. Nejdříve se zdráhal psát politické články. Tvrdil, že je beletrista, který problematice nerozumí.

Nakonec se ukázalo, že patří mezi nejlepší politického novináře té doby," uvedl sběratel a upozornil na další vzácný exponát. Jedná se o zcela první periodický německý tisk, jenž se dostal na naše území. Originál pocházející z roku 1659 zapůjčila do Blovic knihovna ve Strahovském klášteře.

Příchozí mohou obdivovat také noviny, jež se tiskly za první republiky nebo v protektorátu. „Další raritou je například časopis od českého důstojníka bojujícího u Tobruku nebo noviny vydávané Rudou armádou, které se k nám dostaly 5. května 1945 při Pražském povstání," vyjmenoval. Mezi vzácnosti rozhodně patří rovněž americké noviny informující o konci druhé světové války v Evropě.

Součástí výstavy mapující historický vývoj tiskovin v Čechách jsou i tematické celky. Na své si přijdou třeba děti, příznivkyně módy či exilové literatury. Organizátoři nezapomněli ani na periodika ze západních Čech. Mimo jiné zde představují materiály o světoznámém novináři a blovickém rodákovi Adolfu Opperovi.

V muzeu je vystavena pouze část ze sbírky, kterou Plzeňan vlastní. Tomuto koníčku se věnuje už 25 let, během nichž nashromáždil přibližně 1500 titulů novin.