„Jsem trochu naměkko, opouštím na několik let Plzeň a vše, co jsem dosud měl," usmíval se dobrodruh, kterého přišli vyprovodit k andělíčku na katedrále sv. Bartoloměje známí a příznivci.

S sebou veze stan, spacák, vařič, ešus, kameru, foťák a náhradní díly na kolo. To nakonec váží více než 70 kilogramů, tedy víc než samotný jezdec. „Absolutně nemám představu, kde budu za týden, za měsíc, za rok. Vyjíždím na Slovensko a přes Ukrajinu a Kazachstán dolů na jih, na Irán a do Indie," vypočítává trasu pro první půlrok. Po zimě se chce dostat přes Čínu a Vietnam do Austrálie, kde si stanovil první vydělávací několikaměsíční zastávku. „Budu dělat cokoliv. Mýt nádobí, sekat trávu, umím toho dost, třeba i opravit počítač," říká. Pak chce zamířit do Ameriky a Afrikou zpátky domů. „Za pět nebo za osm let v Plzni nashledanou," loučí se.

Na kole není žádným nováčkem, projel s ním už Evropu a kus Afriky, teď si troufá dál. Jako kluk prý nic nesměl, narodil se se srdeční vadou. V patnácti letech přišla první operace, v devatenácti druhá. „Najednou to začalo fungovat a já pomalu začal jezdit a cestovat na kole," svěřuje se sympatický muž.

Dosud se živil jako elektrotechnik v družstvu Styl a přivydělával si opravami počítačů. Možná právě jeho zdravotní hendikep a to, jak postupně ho úspěšně překonával, ho posouvají ke smělým plánům. „Rodiče s mou cestou nesouhlasí, bojí se o mne. Ale já pojedu a pokusím se splnit si svůj životní sen. Držte mi palce," loučí se Jaroslav Král.

„Pořád na něj budu myslet, věřím, že se v pořádku vrátí," řekla jeho teta Jaroslava Frantová, která jej přišla na náměstí vyprovodit.