Radnice chce totiž výrazně okleštit pohyb seniorů, kterým tu umožnila od dubna koupání zdarma. Vzápětí se však ukázalo, že bazén jejich nápor nezvládá. Teď hledá vedení města kompromis.

„Navrhnu úpravu jejich volného vstupu a budu jednat se správcem bazénu o dodržování provozního řádu,“ slíbila radní města pro sport Petra Fischerová (ODS).

Zásadní změna má spočívat v tom, že se posune věk těch, kteří budou smět využívat bazén zdarma z šedesáti let na sedmdesát. Ani potom ale nebudou mít možnost využívat celý areál. Bez placení totiž nebudou smět do oblíbených vířivek a k dispozici nebudou mít ani venkovní bazén. „Hodláme zkrátit i časovou hranici využívání bazénu zdarma,“ dodala Fischerová. Ta je nyní stanovena na každý všední den od 6.30 do 15 hodin.

Zástupce provozovatele městského bazénu Jan Jezbera chystaná opatření vítá. Ohrazuje se jen proti zákazu vstupu seniorů do vířivek zdarma. „Tohle nebudeme schopni uhlídat. Jak poznáme, kdo zaplatil? Máme snad důchodce kroužkovat či najímat hlídače k vířivkám?“ namítá. Upozornil na to, že už nyní bylo potřeba posílit kvůli náporu lidí obslužný personál. „Museli jsme přidat plavčíka a uklzečku,“ řekl.

Na nápor seniorů si stěžují hlavně lidé, kteří chodí do bazénu plavat. Kritizují to, že někteří důchodci používají zařízení k osobní hygieně, praní prádla v umývárnách a blokují plavecké dráhy debatováním. Do vířivých lázní se už platící návštěvníci téměř nedostanou.

„Od dubna evidujeme asi sedm tisíc neplatících lidí měsíčně. Vloni jich bylo kolem deseti tisíc za celý rok,“ tvrdí Jezbera.