Viktoria zdolala Slovácko a je znovu první

Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili na Slovácku 2:0 a vrátili se na první místo Gambrinus ligy. Západočeši o své výhře rozhodli ve druhém poločase brankami Koláře a Horvátha z pokutového kopu.

14.4.2013

1. FC Slovácko - Plzeň.Libor Došek penaltu nechytil.Foto: DENÍK/Stanislav Dufka

Hra v prvním dějství se odbývala většinou na polovině Slovácka, ale vyloženou příležitost si hosté nevypracovali.

Za zmínku stála jen povedená střela obránce Viktorie Davida Limberského, tu ale brankář Heča vyrazil.

Vzápětí hosté předvedli rychlou kombinační akci, kterou zakončoval Bakoš, i s jeho pokusem si Heča poradil.

První poločas se hrál o pět minut déle, protože Heča si po srážce se spoluhráčem Liborem Doškem roztrhl obočí a byl dvakrát ošetřován.

První velkou šanci měli v úvodu prvního poločasu domácí, Kozáčik tvrdou ránu Doška vyrazil stejně jako dorážku Kerbra.

Kozáčik se vyznamenal i při následné hlavičce Kerbra zblízka, kterou vytáhl nad břevno.

Trenér Viktorie Pavel Vrba stáhl ze hřiště nevýrazného Rajtorala a poslal na trávník Ďuriše.

A právě slovenský reprezentant Viktorie se jen po pár minutách pobytu na hřišti ocitl ve vyložené šanci. Po kolmici Kovaříka se zjevil sám před Hečou, jenže domácí brankář skvělým zákrokem zabránil jistému gólu.

Plzeň přidala na obrátkách a Horváthova střela levačkou skončila na břevně.

Trenér Vrba sáhl k dalšímu střídání, stáhl stopera Čišovského. Na jeho místo se posunul z kraje obrany Řezník, post levého obránce zaujal Kovařík a na pravou stranu obrany se přemístil Limberský, místo Čišovského přišel na hřiště Tecl.

Změny Viktorii prospěly, hrála dál trpělivě a v 67. minutě se dočkala.

Po centru Procházky vrátil míč hlavou před branku Limberský a nabíhající Kolář rovněž hlavou překonal Heču.

Výhru si Plzeň pojistila v nastaveném čase. Tecl odvážně vnikl do šestnáctky, brankář Heča ho zastavil nedovoleně a byl vyloučen.

Nařízenou penaltu proměnil střelou k tyči plzeňský kapitán Horváth. Jeho pokutovému kopu čelil v roli brankáře útočník Libor Došek, protože Slovácko už předtím vyčerpalo trojí střídání.

„V prvním poločase jsme dobývali obranu Slovácka, ale nevytvořili jsme si pořádnou šanci," přiznal kouč Plzně Pavel Vrba. „Ve druhé půli hrála obě mužstva aktivněji, zápas rozhodl náš první gól," dodal plzeňský trenér.

1. FC Slovácko - Viktoria Plzeň 0:2 (0:0). Branky: 67. Kolář, 90. Horváth z pen. Rozhodčí: Franěk - Jiřík, Peřina. ŽK: Valenta, Kubáň, Trousil - Čišovský, Darida. ČK: 89. Heča (Slovácko). Diváci: 6015.
Slovácko: Heča - Kuncl, Trousil, Mezlík, Kubáň (87. Košút) - Hlúpik, Hofmann, Valenta, Kerbr (82. Skalák) - Došek, Volešák (79. Haša). Trenér: Habanec.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský (66. Tecl), Procházka, Limberský - Darida, Horváth - Rajtoral (59. Ďuriš), Kolář (88. Hejda), Kovařík - Bakoš. Trenér: Vrba.