Hned čtyři různá mláďata vačnatců přinesl 'australský babyboom'. „Mládě klokana bažinného zatím neopouští vak. Albinotická samice klokana rudokrkého Albína nosí po dlouhé době stejně barevné mládě, které zatím též neopouští vak, několik posledních potomků měla hnědých. Naopak mládě klokana obrovského už vyskočilo z vaku na začátku dubna. Je to sameček a váží 6,5 kg. A po dlouhé pauze vystavení kusu liščí odchovávají v expozici nedaleko hlavní pokladny mládě - samičku, která od konce března ‚jezdí‘ na zádech své matky,“ informovala hlavní chovatelka Kristýna Rothová.

Podzimní mládě kudu velkého si poprvé se stádem užívá venkovní výběh, který je společný se žirafami a dalšími antilopami – buvolci běločelými, jejichž mládě je jen o několik týdnů starší.

„Nově se návštěvníkům ukazuje tvořící se kolekce jihoamerických ptáků v expozicích pavilonu Amazonie v čele s trubačem agami a arasarim zeleným z příbuzenstva tukanů, kteří se tak vracejí po víceleté přestávce,“ řekl k dalším novinkám mluvčí plzeňské zoo Martin Vobruba.

Největší stavební akcí v plzeňské zoo je v současné době výstavba pavilonu gueréz angolských.
Nevyhovující obydlí afrických opic nahradí v zoo nový pavilon

Do letní expozice už byli přemístěni také australští pelikáni a opravený je srub ptáků sibiřského lesa. ‚Odzimované‘ už jsou také suchozemské středomořské želvy v expozici Mediterraneum v kopci nad restaurací Kiboko.

Ve venkovním výběhu už je možné spatřit také týden starou samici velblouda dvouhrbého, kterou přivedla na apríla na svět samice Tereza. „Protože v mezidobí uhynul chovný samec Mulisák, jde o pohrobka. Mládě se řadí již do třetí desítky velbloudů narozených v Plzni, vše začalo v březnu 1997 populární velbloudicí Josefínou," doplnil Vobruba.