„Po oba dva dny se 163 výčepních kohoutů s plzeňskými pivy téměř nezastavilo. Už v pátek večer se podařilo překonat loňský rekord v hromadném přípitku,“ uvedl mluvčí plzeňského Prazdroje Jiří Mareček. Na úspěch Pilsner Festu, ale i na historický postup plzeňských fotbalistů do Ligy mistrů si připilo neuvěřitelných 5493 lidí. Loňský zápis byl tak překonán o 162 účastníků.

Kromě bezpočtu zajímavých hudebních kapel představil festivalový program také zbrusu novou soutěž, která se v České republice konala poprvé – mistrovství v držení dvou tupláků. Největším silákem byl Plzeňan Miroslav Duda, který svým rekordním časem 10 minut a 21 sekund získal titul mistra republiky v této disciplíně a mimo jiné také pivo na rok zdarma.

Stejně jako Josef Malík, který vyhrál zlatavý mok do zásoby v soutěži s Plzeňským deníkem. „Jsem nadšený. Deník odebírám pravidelně, ale nenapadlo by mě, že bych mohl vyhrát, jen jsem zkusil štěstí,“ usmívá se Malík.

I když počasí nebylo dvakrát příznivé, do západočeské metropole se sjeli lidé z celé republiky a užívali si hudební koncerty, hry, soutěže i závěrečný ohňostroj.