V Měšťanské besedě se v pátek tančilo na prestižním plese Nadace 700 let města Plzně, o den později ctěné občany vystřídalo dravé a krásné mládí v podobě maturitního plesu hotelové školy. Šermíři si dali dostaveníčko v Alfě, ples malých pivovarů byl v bolevecké sokolovně dokonce po oba dva víkendové večery. A stejně napilno měla také sokolovna Start Skvrňany, která hostila tradiční šibřinky s vynikajícím vystoupením jednotlivých oddílů při ´předtančení´, v duchu kamery na cestách.

Nejen za tancem a společenským vyžitím vyrazili Plzeňané na ples malých pivovarů. V bolevecké sokolovně mohli ochutnat hned šestnáct druhů piva od českých, německých a belgických pivovarů. „Akce je to skvělá. Hlavně pivo tu mají výborné,“ pochvalovala si Zdenka Trojanová. Spokojená byla i Irena Hladová. „Je tu výborná atmosféra. Pivo mi chutná a je třeba se jím zahřát na zpáteční cestu v mrazu,“ směje se.

U výčepů bylo neustále plno, prázdný ale nezůstával ani parket. O muziku se v pátek starala kapela Eges, v sobotu pak The Shower. Nechyběly ani tematické soutěže. Pivaři se mohli utkat například v překládání lahví nebo pití piva brčkem. „Výborně jsem se pobavil. Na klasické plesy moc nejsem, ale tohle byla paráda. Bylo to takové neformální. Piv jsem ochutnal asi osm druhů, všechny byly výborné,“ říká Plzeňan Jan Holík.

Netradiční společenská akce se odehrála v sobotu také v restauraci Alfa. Dostaveníčko si tu dali milovníci historie. Konal se tu totiž šermířský bál. V sále se to jen hemžilo historickými kostýmy. Zastoupeny byly gotika, renesance i devatenácté století. O předtančení se postarala plzeňská skupina historického šermu a tance Gloria, která akci pořádala. Návštěvníkům předvedla renesanční dvorské tance. Šermířská část skupiny pak publikum pobavila scénkou s názvem Velitel je pes.

Do Plzně tradičně dorazili členové šermířských či tanečních skupin z celé republiky. Velký ohlas sklidila také historická tancovačka, kde se mohli účastníci bálu naučit několik historických tanců.