Nejvýznamnější je změna místa konání. Zatímco loni mohli Plzeňané čokoládový festival sledovat v obchodním centru Olympia, nyní se akce přesouvá do Papírny na Slovanech. Jak podotýká organizátor Chris Delattre, bude Čokofest ještě větší než kdy dřív. „Tento rok očekáváme ještě více prodejců, bude jich minimálně 30. Kromě toho se lidé mohou těšit na velkou kulinářskou přehlídku, na níž se představí mladí a šikovní kuchaři," prozradil detaily festivalu Delattre.

Lidé tak budou moci ochutnat vepřovou panenku plněnou švestkami a přelitou čokoládovou omáčkou nebo třeba bramborovo-tvarohové noky v pomerančové čokoládě. Kromě kuchařských show se budou v Papírně také konat workshopy a atraktivní kuchařské kurzy. „Děti i dospělí se naučí, jak vařit s čokoládou," dodává Delattre.

Na své si přijdou také znalci umění, kteří budou moci obdivovat obrazy malované hořkou, bílou a barevnou čokoládou. Pozornost si jistě získá také karikaturista Ellof z Pobřeží slonoviny, jehož pracovní technikou je právě barva čokoládou.

Sbírka obalů

I letos organizátoři Čokofestu lákají na rozsáhlou sbírku obalů čokolád z celého světa, kterou vlastní Stanislav Kramský z Prahy. K vidění tak budou obaly rozmanitých velikostí, barev a tvarů a také další předměty související s čokoládou.

Vstupenky na Čokofest, který se v Papírně bude konat od 15. do 17. dubna, lze sehnat prostřednictvím předprodejních portálů www.plzenska-vstupenka.cz nebo www.goout.cz za 50 korun, důchodci a studenti zaplatí 30 korun.

Všichni, kdo si své vstupenky zakoupí v předprodeji, navíc podle Dellatreho mohou soutěžit o velmi zajímavou cenu. „Výherce získá zájezd pro dvě osoby na přehlídku The Chocolate Show do Londýna, která se bude konat v říjnu," řekl Chris Delattre, který čokoládové festivaly již několik let organizuje po celé České republice.