Plzeňský politik, který sbírá předměty se Stalinem, na jehož osobě shledává dle svých veřejných vyjádření i leccos pozitivního, vyjádřil v rozhovoru pro TASS politování nad tím, že česká vláda přerušila partnerské vztahy s Ruskem, a vyzval obnovení spolupráce. „Česká republika bohužel přerušila všechny vztahy, partnerství, to je velmi smutné,“ řekl.

Podle něj je důležité, aby Ruská federace a Česká republika znovu obnovily tuto spolupráci. Jak dále TASS uvádí, k nevlídné politice Prahy vůči Moskvě Zieba poznamenal, že je to důsledek toho, že se Česká republika stala rukojmím směřování západních zemí, zejména Spojených států.

V závěru rozhovoru Zieba, který nyní žije a studuje v Rusku, dodal, že během čtyřdenního fóra by se rád setkal s oficiální zástupkyní ruského ministerstva zahraničí Marií Zacharovovou a prezidentem země Vladimirem Putinem.

Zieba se dlouhodobě netají svými sympatiemi k Rusku, kde studuje. Představitelé prvního plzeňského obvodu se od názorů tohoto člena svého zastupitelstva v minulosti distancovali.