Z Itálie přicestují ve čtvrtek tři stovky neapolských fanoušků. UEFA a policie označili duel jako vysoce rizikový.

Na bezpečnost v centru města a v blízkosti stadionu proto budou dohlížet posílené hlídky. Strážci zákona do terénu nasadí pořádkovou jednotku, antikonfliktní tým, policisty se psy nebo hlídky na koních. „Před zápasem, v jeho průběhu a po skončení budeme shromažďovat a vyhodnocovat informace i pomocí monitorovacího centra a vrtulníku," informovala policejní mluvčí Hana Štefflová s tím, že z taktických důvodů neprozradí počty policistů.

Také městských strážníků bude v ulicích více než obvykle. Kromě bezpečnosti v centru města mají kontrolovat správné parkování v okolí stadionu.

U turniketů se příznivci musí připravit na osobní prohlídky. Fanoušci by proto neměli odkládat příchod na stadion až na poslední chvíli. „Kontroly u jednotlivých vstupů budou mnohem pečlivější, a tedy i časově náročnější. Abychom zabránili jakýmkoliv prodlevám nebo čekání ve frontách, prosíme fanoušky o příchod ke stadionu minimálně 45 minut před výkopem," apeloval na viktoriánské příznivce mluvčí klubu Pavel Pillár.

Zaměstnanci klubu včera uklízeli útroby Doosan Areny. Na stadionu kmitali také komisaři UEFA, kteří montovali loga a reklamní panely Evropské ligy. Zápas, který se odehraje zítra ve 21:05, hodin je vyprodaný

Na stadion začnou pořadatelé fanoušky pouštět hodinu a půl před zápasem.

Kvůli očekávanému náporu aut budou policisté usměrňovat dopravu v okolí stadionu. „Ohledně parkování bude ideální možností využití záchytných parkovišť na krajích Plzně, v bezprostředním okolí stadionu bude počet parkovacích míst minimální," doporučil Pillár.

Strážníci po domluvě s klubem zmírnili přísná opatření týkající se zahalení tváře. Desetitisícová pokuta měla hrozit každému, kdo si zakryje obličej. „Upozornili jsme, že fanoušci se často zahalují kvůli zimě či sněžení, mnohé bundy navíc zasahují límcem minimálně do půlky obličeje," řekl Pillár.

Pokutu za zakrytý obličej budou riskovat jen fanoušci, kteří poruší návštěvní řád stadionu nebo se dopustí násilností. „Na druhou stranu bychom fanoušky chtěli poprosit, aby v případě jakýchkoliv nejasností či otázek vyhověli pokynům a doporučením ze strany městských strážníků," dodal Pillár.

Středeční program klubů

SSC Neapol
12:00 italští fotbalisté přiletí do Prahy
13:30 hodin příjezd do Plzně
17:30 brífink
18:30 trénink

FC Viktoria Plzeň
16:30 brífink, 17:15 trénink

Rada pro fandy

Utkání začíná zítra ve 21:05 hodin v Doosan Areně, na stadion přijďte alespoň 45 minut před výkopem. Mimořádná bezpečnostní opatření a důkladnější osobní prohlídky mohou způsobit prodlevy, auto raději odstavte na kraji Plzně a na stadion se dopravte městskou hromadnou dopravou.