„V dopravním podniku se už pracuje na náhradním řešení. Vánoční výzdobu nebude sice vozit nejnovější typ tramvaje, ale naopak jedna z nejstarších tramvají Tatra, která teprve před pár dny vyjela a původním červenobílým nátěrem, aby avizovala blížící se 125. výročí plzeňské MHD. Ve zbývajícím adventním čase se nyní stane i tramvají vánočník," zveřejnil na svém facebookovém účtu náměstek primátora pro dopravu Aleš Tolar.

Vánoční tramvaj letos vyjela do ulic 3. prosince, ale jezdila jen několik dní:

Společně s rozsvícením vánočního stromu vyrazila v neděli do plzeňských ulic opět i vánoční tramvaj. | Video: Deník/Zdeněk Vaiz

Plzeňské městské dopravní podniky sáhly po náhradním řešení i proto, že vánoční tramvaj už berou jako tradici, kterou nechtějí porušit. „Přemýšleli jsme nad různými variantami náhrady s ohledem na čas, který zbývá do Vánoc. Vzhledem k tomu, že v příštím roce slavíme krásné výročí 125 let městské hromadné dopravy v Plzni, ke kterému vznikl speciální nátěr tramvaje typu KT8D5.RN2P, tak nás napadlo, že se pokusíme tuto speciální tramvaj na chvilku předělat na novou „vánočku“," uvedly dopravní podniky na svém Facebooku.

V rekordním čase přeinstalovali jejich pracovníci světelné dekorace, které ještě ve čtvrtek doplní o samolepky s vločkami. „Tramvaj ještě bude muset na zkušební jízdu, ale na pravidelnou linku bude nasazena v pátek," informovaly dál dopravní podniky.