Kříží se zde výpadovka na Domažlice I/26 s nájezdy na dálnici D5. Na nepřehlednosti pro řidiče se zde podílí několik faktorů, například množství dopravních značek, které brání odbočujícím řidičům v bezpečném rozhledu. „Řidička vozidla Chevrolet jela od Plzně na Sulkov a chtěla odbočit doleva na Prahu. Nedala přitom přednost v jízdě protijedoucí dodávce značky Iveco. Došlo ke střetu a ke zranění tří osob ve voze Chevrolet,“ řekla k nedávné dopravní nehodě na zmíněném místě policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Deníku se nyní podařilo získat kamerový záznam nehody, která se odehrála na stejném místě jako přes kopírák o několik měsíců dříve.

Zdroj: Deník/Pavel Bouda

„Projel jsem Sulkovem a auto stojící v odbočovacím pruhu mi mělo dát přednost. Najednou se rozjelo, řidič mě vůbec neviděl. Přišel čelní náraz a auto bylo na odpis. Jezdím tudy denně do práce a podobné nebezpečné situace tu nejsou výjimkou. Každý měsíc je tu nějaký incident, kdy se tu zametají střepy,“ říká čtyřiačtyřicetiletý řidič Honza ze Zbůchu.

Nebezpečí spočívá v tom, že auta přijíždějící z D5 musejí křížit klesající dvouproudou silnici od Plzně nebo při nájezdu na dálnici křížit výjezd ze Sulkova, kde už řidiči zrychlují na rozšiřující se dvouproudou silnici na Plzeň. Odbočující auta jim musejí dát přednost a při tom jejich řidičům komplikuje výhled několik dopravních značek s přikázaným směrem, navíc umístěných v různé výšce, a brání tak dobrému rozhledu vpravo na auta přijíždějící od Sulkova.

„Ze zkušenosti vím, že řidiče odbočující na D5 navíc v pozdních odpoledních hodinách oslňuje slunce a při mojí nehodě tam byla i vzrostlá tráva, což je nakonec vidět i na videu,“ dodává Honza.

Ilustrační foto
Na dálničním sjezdu vyhasl lidský život. Za smrt mohla zdravotní indispozice

Že je křižovatka opravdu nebezpečná, potvrzují i statistiky. Podle mapy dopravních nehod Policie České republiky došlo v těchto místech jen za poslední čtyři roky už k 26 evidovaným nehodám. Na Plzeňsku má vyšší nehodovost (kromě samotného krajského města) už jen neblaze proslulá křižovatka u Nepomuku na silnici I/20 u odbočky na obec Klášter. Zde došlo za stejné období dokonce k 30 nehodám.