V Plzni se představí téměř 1300 cvičenců, ke 468, kteří nacvičují na slet v Praze v Plzeňské župě, se totiž přidají i sokolové z dalších žup v Plzeňském kraji, ale i z krajů Karlovarského, Jihočeského, Středočeského a z Prahy.

„Dopoledne se bude ještě zkoušet, aby se všichni secvičili, odpoledne bude připravený program s ukázkami dvanácti skladeb připravovaných pro všesokolský slet v Praze. Představí se všechny věkové kategorie od předškolních dětí až po seniory,“ řekl k programu Pavel Strejček, I. místonáčelník ČOS, náčelník sokolské župy Plzeňské. Vedle skladeb budou k vidění také historické prapory Sokola.

Přípravy na takovou akci podle něj trvaly dva až dva a půl roku. „Vše začalo výběrem skladeb, pak se postupně začalo secvičovat v jednotlivých jednotách a postupně se to nabalovalo přes župní a krajské slety a skončí při secvičování velké choreografie při blížícím se všesokolském sletu,“ pokračoval.

Krajský slet začne v sobotu v 16 hodin slavnostním zahájením, vztyčením vlajek, příchodem praporů a krojů. Následovat bude přehlídka dvanáct hromadných skladeb, diváci se mohou těšit například na silné muže v trojpatrových pyramidách, či elegantní ženy, které jsou důkazem toho, že pohyb je především radost. Strhnou je hravé skladby pro školáky a dojmou tříleté děti, které nejen že se na té velké ploše neztratí, ale zacvičí s naprostou samozřejmostí.

„Zveme všechny zájemce o sport a hromadná tělovýchovná vystoupení. Společně prožijeme příjemné odpoledne a pohybem s hudbou oslavíme tuto mimořádnou událost,“ dodal Strejček.

Vstupné pro diváky je 100 korun pro dospělé a 50 korun pro děti a seniory.