Lidé, kteří ve čtvrtek odpoledne zamířili před fotbalový stadion ve Štruncových sadech, se právě s nimi mohli setkat, zeptat se jich na zážitky a také si prohlédnout závodní speciál. Czech Dakar Team s ním na nejnáročnější rallye ujel 9000 kilometrů a obsadil sedmé místo.

„Ta je veliká,“ podivoval se pětiletý Martin Vrabec, který se na auto přišel podívat s maminkou. Na chvilku se také posadil za volant. „Myslím, že takovéhle auto by se občas dost hodilo do plzeňského provozu,“ smála se jeho maminka Martina. Dalšímu obdivovatel i závodní Tatry je shodou okolností také pět let. „Líbí se mi a až budu větší, budu taky závodit,“ nechal se slyšet Kája Rajchart. Dodal, že se mu auto líbí hlavně proto, že je zelené. „Zelenou má opravdu moc rád, mám obrovské potíže sehnat mu zelené kostičky lega, aby si mohl stavět,“ doplnil jeho tatínek.

Zelená tatrovka budila rozruch a zájem o něj projevili i němečtí fanoušci mířící na zápas Viktorie se Schalke 04. „Kolik že v tom je oleje? 36 litrů? Vážně? Tak to už je něco,“ podivoval se jeden z nich.

A co s kamionem bude teď? Začátkem příštího týdne poputuje na Bruntálsko, odkud pochází řidič Martin Kolomý. Až si ho lidé prohlédnou i tam, čeká ho dílna. „Rozeberou ho do posledního šroubku, nezbude z něj nic,“ potvrdil René Kilián, který jel závod coby navigátor. Pokud ale vůz pojede i na další ročník Dakaru, k mnoha změnám nedojde. „Musíme vyměnit brzdy a vyřešit převodovku, ta není dobrá,“ doplnil jeho bratr David.