Parkovat u obchodního centra Alice bude možné ještě před jeho otevřením.Parkovat u obchodního centra Alice bude možné ještě před jeho otevřením.Zdroj: InterCoraVe vnitrobloku v ulici Terezie Brzkové dojde k terénním úpravám a pracím na inženýrských sítích, konkrétně vodovodu a kanalizaci, úpravy pak mají přinést obyvatelům zejména více parkovacích stání. Než ale bude hotovo, občanům zde naopak místa po dobu stavby ubydou. Právě proto inicioval třetí městský obvod jednání, aby místním možnost parkování zajistil. Původně měla uzavírka platit už od 16. října, parkoviště před obchody se ale mělo otevřít až později.

„Parkování vnímám celoměstsky jako závažný problém, od počátku všech stavebních akcí, kterými letos Skvrňany prochází, se proto snažíme zajistit náhradní parkovací místa, kterých kvůli těmto potřebným stavbám ubylo. Už na začátku roku se povedlo zřídit nouzové parkoviště, které stále funguje, a cestu, jak našim občanům obtížnou situaci ulehčit, jsme hledali i nyní. Jsem velmi rád, že se po našem jednání povedlo zajistit, aby uzavírka začala až v neděli 29. 10. a uzavřela se pouze spodní část ulice Terezie Brzkové, tedy úsek mezi schody a Vojanovou ulicí. Hned poté naopak InterCora s předstihem otevře větší část svého parkoviště u OC Alice,“ popisuje výsledky jednání starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Společnost InterCora, která je investorem přestavby OC Alice chystá slavnostní otevření centra 9. listopadu. „Většinu parkovacích míst ale otevřeme k užívání ještě před tím. Konkrétně 30. října, a zavřená ponecháme pouze místa nezbytná pro zásobování obchodů. Dne 2. 11. pak dojde k otevření celého obchodního centra včetně parkoviště mimo cca jedenácti parkovacích míst. Ta se uvolní až po slavnostním otevření OC Alice 9. listopadu,“ informuje Ivan Hlaváček, jednatel společnosti InterCora.

Ilustrační foto
Teplo v Plzni má zdražit až o 40 procent, jasno by mělo být v listopadu

Výsledné řešení je maximum možného, i tak bude v prvních třech dnech stavby otevřeno více parkovacích míst, než jich bude zavřeno. „V lokalitě Skvrňany se toho v současné době děje opravdu spousta, probíhá zde hned celá řada stavebních akcí, ale výsledek za to stojí. A já velmi děkuji za trpělivost obyvatelům a spolupráci všem zúčastněným subjektům,“ dodává Aleš Tolar, náměstek primátora města Plzně.

Opravovaný úsek v ulici T. Brzkové se provizorně otevře k užívání v polovině prosince, práce budou dokončené na jaře příštího roku. Kromě parkoviště u Alice budou moci řidiči dál využívat provizorní parkoviště na ploše v ulici Terezie Brzkové,“„Uvědomujeme si, že se obyvatelé Skvrňan letos potýkají s jednou uzavírkou za druhou. Po této úpravě však dlouho volali a byla by škoda nevyužít možnosti, kterou město Plzeň nyní nabízí. V příštím roce by navíc mohla stavba kolidovat s případnou přestavbou stávajícího provizorního parkoviště. Prosíme proto o trpělivost,“ uvedl už dříve  Procházka.