Vyrostlo mezi ulicemi Terezie Brzkové a Lábkova v místě původního Penny Marketu, který je nyní ve své nové podobě jedním z osmi zbrusu nových prodejen. Mezi nimi najdou zákazníci například i lékárnu, hračky, oděvy nebo chovatelské potřeby. Součástí centra je i Pivnice Jednota s venkovní terasou. Přestože obchody již fungují, slavnostní oficiální otevření čeká obchodní centrum 9. listopadu.

„Vypadá to krásně, chodím sem nakupovat pravidelně už mnoho let, takže tu původní prodejnu jsem dobře znala. Tohle je ovšem jiné nakupování. Jen se musím ještě zorientovat, kde co najdu,“ říká jedna z prvních zákaznic nákupního centra jednašedesátiletá Plzeňačka Helena.

Zdroj: Deník/Pavel Bouda

Původní obchod zde fungoval téměř třicet let, během kterých se výrazně proměnila kultura nakupování i požadavky zákazníků. Padlo proto rozhodnutí budovu zbourat a postavit zde úplně nový komplex.

„Do projektu jsme se rozhodli začlenit více zelených ploch, zlepšit přístupové komunikace pro pěší a automobily a vybudovat nová parkovací místa,“ vysvětluje Ivan Hlaváček, majitel developerské společnosti InterCora, která nové obchodní centrum vybudovala.

Právě zmíněná parkovací místa byla jedním z citlivých bodů výstavby. Během ní přišli obyvatelé Skvrňan o několik parkovacích ploch a bylo nutné proto odložit i plánovanou rekonstrukci části ulice Terezie Brzkové, kde by během ní ubyla další parkovací místa. Už na začátku roku se povedlo zřídit nouzové parkoviště, které stále funguje a po dohodě vedení Městského obvodu Plzeň 3 s investorem stavby se s předstihem otevřela větší část parkoviště u obchodního centra. Tam je možné navzdory budoucímu časovému omezení nyní po dobu rekonstrukce parkovat jak ve dne, tak i v nočních hodinách.

Ve Skvrňanech probíhá přestavba obchodního centra Alice v Lábkově ulici. Těžká technika nyní provádí demoliční práce. V únoru má být zahájena výstavba nových konstrukcí obchodního centra. Stavba by měla být dokončena a zkolaudována do října 2023.
OBRAZEM: Ve Skvrňanech přestavují obchodní centrum Alice. Takhle bude vypadat.

Zlepšit by se měla situace po dokončení rekonstrukce ulice Terezie Brzkové, kde dojde k terénním úpravám a pracím na inženýrských sítích, konkrétně vodovodu a kanalizaci. Úpravy mají přinést obyvatelům i více parkovacích míst. V polovině prosince se opravovaný úsek provizorně otevře k užívání a práce budou dokončené na jaře příštího roku.